Tango podruhé: Asus ZenFone AR má 23 MPx a 8 GB RAM

telefon Asus ZenFone AR

První telefon s platformou Tango připravilo Lenovo. Nyní jsme se dočkali toho druhého, a tím je Asus ZenFone AR. Kromě rozšířené reality Tango, podporuje také jinou platformu Googlu – Daydream. Ta je pro virtuální realitu.

Asus ZenFone AR: První telefon se současnou podporou Tanga a Daydream

Tento chytrý telefon by se mohl zařadit mezi ty, které v sobě mají nejvíce technologií. Platforma Google Tango je sada senzorů a softwaru pro rozšířenou realitu. Díky ní jdou hrát AR hry, dá se navigovat v budovách nebo metrech, virtuálně si přestavět pokoj atd. Google Daydream je pro změnu platforma pro virtuální realitu. K ní jsou nicméně potřeba speciální brýle Daydream View, například oproti Cardboard nabízí lepší zážitek z VR, pohodlnější nošení nebo ovládání.

O to, aby vše fungovalo dobře, se postará procesor Qualcomm Snapdragon 821. Ten doplní 6GB nebo 8GB RAM, a to vůbec jako poprvé u telefonů. Vnitřní paměť bude až 256GB a půjde rozšířit paměťovými kartami microSD. Jedná se o phablet s 5,7” Super Amoled displejem, který má rozlišené 2560 x 1440 px. Systém už poběží na Androidu 7 Nougat, a to s nadstavbou Asus ZEN UI ve verzi 3.0. Samozřejmě nechybí LTE, čtečka otisku prstů, NFC anebo USB-C. Baterie má kapacitu 3300 mAH.

Zajímavá je na tomto telefonu zadní strana. Zaujmou hlavně tři objektivy fotoaparátu. TriCam, jak to Asus nazývá, se skládá z 23Mpx hlavní kamery, druhého objektivu sledující pohyb a posledního snímající hloubku objektů. To vše díky podpoře technologie Tango. Asus ZenFone AR by měl vyjít zhruba v polovině roku 2017, cena zatím nebyla zveřejněna.

Asus ZenFone AR

Asus ZenFone AR

1.0
  • Displej 5.7", 1440 x 2560 pixelů, Super AMOLED
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
  • RAM 6GB
  • Fotoaparát 23 MP
  • Baterie 3300 mAh
  • Cena od 15 124 Kč

Co říkáte na Asus ZenFone AR? Není 8GB RAM zbytečně moc?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)