TOPlist

Virtuální realita Daydream od Googlu končí. Fungovat bude pouze na starších telefonech

daydream vr konec

Investovat peníze do nějaké nové služby či platformy od Googlu je poměrně velké riziko. To je ostatně i největší důvod, proč jsou lidé skeptičtí ohledně Google Stadia. Nyní to „odnesla“ virtuální realita Daydream a ještě jeden netradiční produkt.

Virtuální realita Daydream není jediná, končí i fotoaparát Google Clips

Zjednodušeně řečeno Google přestává podporovat vlastní platformu pro virtuální realitu s názvem Daydream. Náznaky již byly nějakou tu dobu. Finální slovo jsme se ale dozvěděli až s příchodem telefonů Pixel 4, na kterých již Daydream VR nespustíte. Google serverům Variety a The Verge prozradil, že přestává zároveň prodávat headsety Daydream View, nicméně alespoň stále zůstává podpora aplikací pro stávající uživatele na starších telefonech.

VR Google daydream View 2017

Důvodem ukončení je podle Google to, že službu nevyužívalo dostatek uživatelů, což mělo za následek to, že vývojáři platformu opustili a VR od Googlu lidé začali využívat stále méně. Spuštění této platformy začalo v roce 2016 společně s první generací telefonu Pixel. V průběhu let byla podpora rozšířena i na telefony jiných značek. Nicméně tento rok nebyl vydán žádný telefon s podporou Daydream VR.

Google Clips – Official Commercial

Google Clips - Official Commercial

Zároveň se přestává prodávat i fotoaparát Google Clips, který dokáže automaticky pořizovat snímky. Zjednodušeně řečeno snímal scénu a jakmile vyhodnotil, že se před objektivem fotoaparátu dělo něco zajímavého, tak automaticky pořídil snímky. Prodej byl ukončen i u sluchátek Google Pixel Buds, nicméně u nich víme, že přijde druhá generace, akorát si musíme počkat na jaro 2020.

Používali jste někdy virtuální realitu od Googlu?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)