TOPlist

Datová schránka má nový vzhled. Takto vypadá na mobilu

datová schránka nový vzhled mobil

Česká vláda oznámila v posledních dnech několik významných novinek, které se týkají Datových schránek. Prostředek sloužící k online komunikaci zejména mezi obyvateli a úřady bude od začátku příštího roku automaticky zřízen všem podnikajícím fyzickým osobám (OSVČ) a také právnickým osobám, které jej doposud nevyužívaly (například spolky, nadace nebo společenství vlastníků). Kromě toho prošla datová schránka redesignem a má tak nový, o dost šikovnější vzhled. Přinášíme snímky z mobilu.

Celé prostředí je na první pohled přehlednější, logičtěji uspořádané a texty jsou lépe čitelné. „Staré datovky opravdu nebyly vzorem přehlednosti a snadného ovládání. Při tom je to důležitý nástroj, která nejen usnadňuje komunikaci občana se státem, ale otvírá dveře k mnoha dalším online službám. Jsem rád, že nové datovky jsou konečně nástrojem pro 21. století. Uživatelsky přívětivé, přístupné a snadno se v nich zorientujete,“ uvedl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj ČR Ivan Bartoš. Podělil se také o seznam konkrétních změn.

Co umí vizuálně upravená datová schránka?

  • Zpřehlednily se způsoby, jak se do systému přihlásit
  • Zjednodušilo se přihlášení přes Identitu občana
  • Aplikace sama upozorní na důležité funkcionality, jako jsou třeba notifikace o příchozí poště do e-mailu
  • V hlavním menu snáze uvidíte, kolik máte nově přijatých zpráv
  • Přílohy zpráv jsou lépe označené

Jak se vám pracuje s novou datovou schránkou?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)