TOPlist

10600 mAh, 12 GB RAM, 120 Hz, IP69K. Pod pět tisíc v Česku!

10600 mAh
  • Levné mobilní telefony se neustále posouvají kupředu, za 5000 korun dnes koupíte pěkné stroje
  • K těm nejzajímavějším a nejlepším nabídkám dlouhodobě patří Motorola G54 Power Edition
  • Pokud vás láká obří baterie, skvělá odolnost a spousta RAM, volte Cubot King Kong 9

Každý z nás od telefonu očekává trochu jiné funkce, na trhu naštěstí existují tisíce různých modelů a ten svůj si tak dokáže vybrat téměř každý. Největší výrobci moc neexperimentují, sází na elegantní vzhled a vyváženou nabídku funkcí, která málokdy překvapí.

Menší výrobci bývají mnohem odvážnější a nebojí se experimentovat. Takovým výrobcem je Cubot a jeho King Kong 9, který nabízí hodně zajímavou výbavu. Začít můžeme obří baterií s kapacitou 10600 mAh, většina telefonů nabízí sotva poloviční kapacitu. Celých 12 GB operační paměti se nevidí moc často.

Pokračovat můžeme displejem s frekvencí 120 Hz a extrémní odolností, telefon splňuje certifikaci IP 69K. Alza telefon v současnosti nabízí s velmi příjemnou dvacetiprocentní slevou, tím pádem se jeho cena už dostala pod pět tisíc korun. Přitom dostanete telefon, jehož specifikace jsou v některých směrech skutečně působivé.

Nesmíme navíc zapomenout na druhý displej, který je umístěný na zádech. Umí zobrazit aktuální čas nebo například kompas, ukázat může rovněž aktuální stav baterie. Procesor MediaTek Helio G99, 33W nabíjení, Android 13 – žádný z těchto parametrů úplně neohromí, ale není to žádná ostuda, stejně jako 256 GB interní paměti.

10600 mAh zajistí pořádnou výdrž!

Samozřejmě, že Cubot King Kong 9 nebude dokonalý mobilní telefon a můžeme předpokládat, že například v oblasti fotoaparátu bude na konkurenci trochu ztrácet a podpora rovněž nebude na nejvyšší možné úrovni. Pokud hledáte solidní odolný telefon s pořádnou baterií a zajímavým designem, Cubot King Kong 9 je zajímavou volbou. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se stejným směrem občas vydal některý ze zavedených výrobců. Myslím si, že u společností Samsung nebo Xiaomi by se podobný stroj nemusel ztratit.

Jak se vám líbí Cubot King Kong 9?

Zdroj: Alza

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)