Čtenáři doporučují: 19x živé tapety

tapety_ico

Když jsme před dvěma týdny v redakci “horko – těžko” sestavili seznam šesti živých tapet pro Android, skoro to vypadalo, že tento typ pozadí obrazovky pomalu ale jistě vyšel z módy. Naši čtenáři ovšem přesvědčují o opaku – do navazujícího dílu nominovali celkem devatenáct tapet, takže je opravdu z čeho vybírat! Můžete se těšit na několik tapet, odrážejících aktuální počasí, podíváme se do vesmíru i hlubin oceánu, čekají vás virtuální země, nebo nápaditě provedený ukazatel stavu baterie. Sedmnáct aplikací z dnešního seznamu má v Obchodě Play známku 4,0 nebo lepší.

Čtenáři doporučují: 19x živé tapety Čtenáři doporučují: 19x živé tapety

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Začíná se volbou tématu, následně mají redaktoři týden na to, aby nominovali své aplikace.
 • Poté vzniká článek “SvětAndroida doporučuje“, který vychází týden po uzávěrce. Na jeho konci je vždy formulář, přes který mohou nominovat čtenáři další aplikace.
 • Po týdnu je uzávěrka a začíná se zpracovávat článek – tentokrát “Čtenáři doporučují“.
 • Týden poté vychází článek “Čtenáři doporučují“. V tom momentě vyhlašujeme v redakci téma pro další kolo a celý koloběh se roztáčí od začátku.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Přehled živých tapet, nominovaných redaktory

V redakčním kole nominovali dva redaktoři portálu SvětAndroida.cz těchto šest tapet:

V tomto kole jsme obdrželi celkem 28 nominací, nicméně čtyři hlasy pro jednu aplikaci jsme škrtli z důvodu pokusu o manipulaci výsledků vícenásobnou nominací. Celkem jsme tedy započítali 24 hlasů s nominacemi 19 různých živých tapet.

Země HD

První místo dnešního přehledu získala živá tapeta Země HD, kterou nominovali tři čtenáři. Nejvýstižněji ji popsal Miki96m: “Motivem je plynule rotující zeměkoule s různě nasvícenou částí. Jako pozadí vypadá prostě skvěle a díky tmavému motivu se perfektně hodí pro AMOLED displeje. Rotace zeměkoule při přechodu na další stránky je naprosto úchvatná. Speciálně to vynikne na velkých displejích tabletů. Pro fandy kosmonautiky nebo astronomie je to nutnost.. ;-). Existuje i placená verze s více možnostmi.” Sestavu fanoušků doplnili svými komentáři THEuda: “Bezproblémový chod. Dělá přesně to co má. Pěkná :)” a konvoj: “Pěkná tapeta, trochu ale zpomaluje telefon.”

Pokud chcete spočinout pohledem na naši domovskou planetu, můžete se těšit na následující funkce:

 • Vyobrazení pozice Slunce a Měsíce podle aktuálního data.
 • Pět různých témat: klasické, realistické, futuristické, post-apokalyptické a zmrzlé.
 • Režim satelitu.
 • Hvězdy na pozadí.
 • Možnost volby vzdálenosti pohledu.
 • Devět režimu kamery.

Aplikace ve verzi zdarma má několik omezení, jako jsou například nižší kvalita textur, menší snímkovací rychlost či méně kamer. Plnohodnotná varianta přijde v tomto případě na 20 Kč.

Tuto tapetu si dosud stáhlo více než pět milionů uživatelů a její průměrná známka je 4,1. 5,5 MB velkou instalačku můžete použít na zařízeních s Androidem 2.3.3 a vyšším. Spokojený uživatel Jirka Mácha napsal ke svému hodnocení pěti hvězdičkami: “Je to dost dobré :) ale v konfiguraci si to přepněte na future… je to mnohem hezčí v té tmě :))”

Earth HD Free Edition
Earth HD Free Edition

Paperland Live Wallpaper

Tuto a další dvě tapety nominovali vždy právě dva čtenáři. O druhém místě dnešního přehledu nakonec rozhodoval počet hodnocení. Paperland Live Wallpaper doporučuje Pavel S.: “Někomu může připadat trochu dětinská, ale mě přijde stylová. Mění se v ní noc a den a počasí (AccuWeather) podle vaší polohy. Obsahuje spoustu nastavení a dá se pořídit i Pro verze, která obsahuje i velkou spoustu témat. Běží a aktualizuje se, pouze když je vidět a navzdory pěkné animaci téměř všeho na obrazovce je velmi přátelská k vaší baterii.” Boson pak dodává: “Tapeta nabízí velký výběr témat a personalizace, mně osobně se líbí, že je kreslená.”

Aplikace tedy zobrazuje animovaný svět, který se řídí buď skutečným, nebo uživatelem nastaveným režimem času. V obraze na pozadí se také odráží aktuální počasí, přebírané ze serveru AccuWeather. Ve verzi zdarma jsou součástí základního balení dvě témata: noční a pouštní. V placené variantě za 44 Kč je výběr speciálních témat podstatně širší.

Paperland Live Wallpaper Demo

Paperland Live Wallpaper Demo

Paperland Live Wallpaper si stáhl více než milion uživatelů a jeho známka v Obchodě Play je 4,2. Dva megabajty velký instalační balíček lze použít na Androidu 2.3 a vyšším. Mezi spokojené uživatele patří například Radka Mrvová, která napsala: “Krásně roztomilé. Nejvíce se mi líbí, když se ráno podívám na displej a v Paperlandu začne svítat nebo pak večer zapadá slunce. Báječná aplikace B-)”

Paperland Live Wallpaper
Paperland Live Wallpaper

Letadla živá tapeta

Zavítáme do českých luhů a hájů. Pokud máte rádi letadla, pak vašemu oku jistě zalahodí živá tapeta od Jana Laše. Prvním doporučujícím je PetrD: “Tuto tapetu mám už asi půl roku, dokonce jsem si koupil prémiová letadla za 35 Kč. Tapeta nabízí jakoby letecké záběry na různá letadla. Vše se docela přirozeně pohybuje a opravdu působí dojmem výšky a rychlosti. Dvě letadla jsou zdarma, dalších cca 8 se dá za drobné peníze jednorázově dokoupit. Nezaznamenal jsem žádný výrazný vliv na baterku.” Dan pak jen stručně doplnil: “Luxusní letadla.”

Podle popisku v Obchodě Play Nejde o statické obrázky, neboť letadla i mraky se pohybují – “létají po desktopu”. Pohyby přitom vypadají velice realisticky. K dispozici je 11 letadel, každé v jiném prostředí: F-16 Fighting Falcon, Learjet 40, Boeing 747, Discus – glider, P-51 Mustang, DHC-2 Beaver, DC-3 Dakota, Cessna 177, Airbus A380, Boeing Stearman PT-17 a Piper Cub.

Planes Live Wallpaper

Planes Live Wallpaper

4,8 MB velkou aplikaci si zatím nainstalovalo více než padesát tisíc uživatelů a její známka v Obchodě Play je 4,2. Instalovat ji můžete na zařízení s Androidem 2.2 a novějším. Jeden z pozitivních komentářů napsal Miloš Roušal: “Moc pěkné – doporučuji a dík autorovi;)”

Planes Live Wallpaper
Planes Live Wallpaper

Flat Battery Live Wallpaper

V pořadí čtvrtá a pro dnešek poslední aplikace, kterou doporučil více, než jeden čtenář, se jmenuje Flat Battery Live Wallpaper. Jarda o ní napsal: “Elegantní tapeta, navíc od českého vývojáře. Dokonce nevybíjí baterku jako ostatní, co jsem zkoušel.” Druhý nominující Bizon pouze konstatoval, že je to “Super apka”.

Ani oficiální popis není o mnoho obšírnější: “Živá tapeta, která zobrazuje aktuální stav Vaší baterie. Tapeta umožňuje individuální přizpůsobení vzhledu podle Vašich představ. Na výběr máte z mnoha barev a témat. Díky této tapetě budete mít stav baterie stále na očích! Tapeta se snaží o minimální spotřebu baterie. (Požadavek na překreslení volá pouze při změně aktuální kapacity baterie).”

Zajímavě vypadá nabídka témat:

 • DECREASING – na výběr máte ze tří barev, které ukazují pokles baterie (minimum, maximum, normální).
 • HALF CIRCLE“- tapeta odlišná od ostatních témat. Půlkruh ukazuje stav Vaší baterie, pozadí se nezmění.
 • CIRCLE – stejné jako u půlkruhu.
 • SIMPLE – pozadí se nemění při poklesu baterie.
 • HALF NUMBER – při poklesu baterie dochází k barevné změně pozadí i čísel.

Flat Battery Live Wallpaper má známku 3,9 po více než 50 000 instalací. Pouhých 897 KB velký soubor lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.2 a vyšším. Spokojený uživatel Petr Volf do komentáře ke svému hodnocení napsal: “Konečně něco normálního co funguje a dobře vypadá. Nepřeplácaný, jednoduchý, stylový. Dobrá práce.”

Flat Battery Live Wallpaper
Flat Battery Live Wallpaper

GO Weather Forecast & Widgets

V tomto případě se nejedná přímo o živou tapetu, ale komplexní meteorologickou aplikaci, jejíž součástí je i animované pozadí domovské obrazovky. Důvody, proč nominoval právě tento program, vysvětluje Michal: “Dobrý den, používám tuto aktivní tapetu, protože dobře vypadá a částečně mi nahrazuje informace o počasí.”

V Obchodě Play se na téma živé tapety dočteme jen to, že zvládá zobrazit více než sedm typů povětrnostních podmínek v denním a nočním režimu, jako jsou například slunečno, deštivo, sníh, bouřky, oblačno, zataženo a mlhavo. Program podporuje tisíce míst po celém světě a vyznačuje se specificko a zdařilou grafikou.

Aplikaci GO Weather Forecast & Widgets si nainstalovalo více než padesát milionů uživatelů a její známka je 4,5, tedy nejvyšší v tomto kole.

GO Weather - Widget, Theme, Wallpaper, Efficient
GO Weather - Widget, Theme, Wallpaper, Efficient

Square (Live Wallpaper)

Tuto specifickou tapetu nominovala JanaKF: “Pěkná, vkusná, vcelku přizpůsobitelná živá tapeta. Sice trochu starší, ale na velkých jemných displejích působí pořád dobře.”

Tapeta přinese na displej vašeho telefonu barevné, živé, trendy čtverce a kruhy. Jedná se o jednoduché a vizuálně zajímavé pozadí s dynamickým pohybem. Těšit se můžete na:

 • Animovanou živou tapetu.
 • Barevné motivy.
 • Podpora všechny rozměry obrazovek.
 • Nezatěžuje baterii, má nízké nároky na hardware.
 • Zdarma a zcela bez reklam.

Pouhých 234 KB velký prográmek si zatím stáhlo jen něco přes tisíc uživatelů. Průměrná známka je 4,5 a instalovat můžete na Android 2.2 a novější.

Square (Live Wallpaper)
Square (Live Wallpaper)

YoWindow Počasí

Aplikaci, kterou jsme podrobně recenzovali v polovině srpna, doporučuje Vlado: “”Živá tapeta a zároveň presná predpoveď počasia. Možnosť zmeny tapety na dedinu, pobrežie, letisko, orientálnu tapetu, alebo len oblohu. Živá tapeta sa mení 24 hodín, nielen podľa počasia, východu slnka a mesiaca, západu slnka a mesiaca, dennej, nočnej oblohy, počasia, ale aj podľa ročného obdobia.”

Samotný YoWindow je svým způsobem unikátní aplikace, která vám může nahradit pohled z okna. Zobrazuje živou krajinu, ve které se odráží aktuální počasí – pokud tedy venku prší, uvidíte déšť i na obrazovce svého telefonu či tabletu. Stejně tak západ i východ Slunce odpovídá skutečnosti. Vzhled krajiny se mění také s ohledem na aktuální roční období.

YoWindow Weather for Android, iPhone and iPad

YoWindow Weather for Android, iPhone and iPad

36 MB velký balík si stáhlo a nainstalovalo přes sto tisíc uživatelů. Průměrná známka je 4,4 a instalovat můžete na zařízení s Androidem verze 2.3 a vyšší. Petr Semerák hodnotí YoWindow slovy: “Na PC Používám tuhle super aplikaci už dlouho. Na Android je taky skvělá. Po aktualizaci přidána i aktuální poloha ☺Jen tak dál…”

YoWindow Weather and wallpaper
YoWindow Weather and wallpaper

Weather Now (widgets, live wp)

Mít na pozadí pracovní plochy aktuální počasí je očividně současným nevyhlášeným trendem. Weather Now doporučuje koudy69: “Líbí se mi, že si tam můžu dát na pozadí jakoukoliv tapetu. Tento live wallpaper má velké množství nastavení. Mám rád čistý a jednoduchý vzhled. A tento live wallpaper je snad jediný který mi to umožňuje.”

Co aplikace nabízí?

 • Animace skutečného nebo vybraného počasí přes jakýkoliv obrázek z galerie.
 • Animované slunce, měsíc, déšť, sníh, hvězdy, mraky, blesky, mlha a mráz.
 • Efekty počasí, jako jsou dešťové kapky nebo sněhové vločky na obrazovce.
 • Reflektuje denní dobu i roční období.
 • Barevné efekty a fotografické filtry, jako je jaro, léto, podzim, zima, sépie, černobílá a neon.
 • Manuální nastavení jasu, kontrastu, sytosti barev a barevného odstínu.
 • Integrovaná Galerie obrázků.
 • Režim slideshow.
 • Speciální 3D panoramatický režim.
 • Snadné nastavení s interaktivním náhledem.
 • Podpora Daydream.

Verze zdarma vám bude fungovat po dobu tří dnů. Pokud se vám bude líbit, měli byste si pořídit “upgrade” na plnou verzi za 59 Kč.

Testovací verze má hodnocení 4,3 a více než půl milionu stažení. 7,8 MB velký balík lze instalovat na Android 2.3 a novější. Spokojený Otakar Kindl napsal: “Vřele doporučují, nádherná grafika a přesně počasí.”

Weather Now Forecast & Widgets
Weather Now Forecast & Widgets

Droid DNA Živá tapeta

Mezi redaktorskými nominacemi hrály zásadní roli tapety z telefonů různých výrobců. Čtenáře, který se podepsal jako konvoj, zaujalo animované pozadí z Motoroly Droid DNA: “Super tapeta, dobře přizpůsobitelná, rychlá.”

V Obchodě Play se uživatel nedozví o mnoho více – jen to, že se jedná o tapetu inspirovanou Droidem DNA s efektem padající kapky a poletujícími částicemi.

Pozadí očividně zaujalo – zatím si ho stáhl více než milion uživatelů a jeho průměrná známka je 4,2. 2,9 MB velký balík se dá instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.2 a vyšším. Daniel Janota ke svým pěti hvězdičkám přidal i komentář: “Jedna z nejlepších živých tapet. Jen škoda že tu není změna barev, ale myslím si že v dalším updatu už by to být mohlo. :)”

1f2660224240d51b82cace26c8819b07?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Unreal Space HD

Opět se podíváme do hlubin vesmíru, tentokrát s aplikací Unreal Space HD, kterou doporučuje olda z cihelny s krátkým komentářem “je to nádherné pozadí, které mile potěší”. Sám autor se v Obchodě Play chlubí optimalizovanými 3D animacemi s detailními a realistickými texturami. Těšit se můžete na animované planety, měsíce, prstence, hvězdné mlhoviny, hvězdy, asteroidy a další vesmírné objekty. Pozadí reaguje na pohyb telefonu, takže budete moci plout trojrozměrným vesmírem. Autoři vytvořili téma pro každou planetu, které volí nejlepší kombinaci satelitů, prstenců a mlhovin. Díky různým nastavením ale můžete bez problémů změnit všechna pravidla a vytvořit svou vlastní unikátní tapetu. Bohužel nikde není vysvětleno, co získáte v placené verzi za 20 Kč.

Tapetu si zatím stáhlo přes deset tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,2. Instalační balíček velký 14 MB lze použít na zařízeních s Androidem 2.2 a vyšším.

Unreal Space HD v.1.1 Live Wallpaper

Unreal Space HD v.1.1 Live Wallpaper

Unreal Space HD Free
Unreal Space HD Free

Ocean HD

A z vesmíru pojďme pod vodu, nebo přesněji řečeno rovnou do hlubin oceánu, kam nás zavede tapeta Ocean HD. Nominujícím je v tomto případě GfLion, který napsal: “Asi nejlepší podmořská live tapeta na google play, která je navíc celkem šetrná k baterii.”

I v tomto případě je kladen důraz na detailní a realistické textury, které vás doslova ponoří pod vodu při každém pohlédnutí na domovskou obrazovku. Budete moci prozkoumat nedotčené vody hlubin oceánského prostředí, hemžící se exotickými živočichy. Objevíte potopenou loď, korálový útes a možná i poklad. Poplavou kolem vás hejna ryb, budete se moci ponořit do mělkých moří s azurově modrou vodou. Když se budete pozorně dívat, možná v dálce spatříte i žraloka! Tapeta reaguje na pohyb telefonu/tabletu a doteky uživatele. V roce 2013 dokonce získala ocenění “Google Play Editor’s Choice”.

‘Ocean HD’ Live Wallpaper Update With ‘Friendly Seas’ Add-on

'Ocean HD' Live Wallpaper Update With 'Friendly Seas' Add-on

Ocean HD je k dispozici zdarma, v placené verzi za 40 Kč pak dostanete všechny volitelné doplňky a navíc podpoříte autory. Jednotlivé doplňky lze také pořídit prostřednictvím nákupu v aplikaci.

Tapetu si stáhl více než milion uživatelů a její průměrná známka je 4,1. 7,8 MB velký soubor můžete instalovat na Android 2.3 a novější. Michala Šoltysová ke svému hodnocení napsala: “Je to fakt hezké. Líbí se mi to a ta grafika je super. Doporučuji.”

Ocean HD Free
Ocean HD Free

3D Image Live Wallpaper

Jedinou ze dvou tapet dnešního přehledu, které jsou k dispozici pouze v placené verzi, je 3D Image Live Wallpaper. Doporučuje Baset: “Široké možnosti nastavení vlastního obrázku, kdy pohyb obrázku zajišťuje gyroskop v mobilu.”

Ke klíčovým vlastnostem patří:

 • Žívá tapeta, reagující na pohyb telefonu.
 • Vícevrstvé scény.
 • Rolování přináší ještě větší 3D efekt.
 • Šetrná k baterii.
 • Tapeta vytvoří 3D efekt z libovolného obrázku, takže můžete použít své vlastní tapety.
 • Obsahuje balíček tapet z Androidu Jelly Bean 4.2.
 • Efektivní hardwarově akcelerovaná grafika.
 • Nastavitelné možnosti pohybu pro zvýšení účinku.

3D Image Live Wallpaper

3D Image Live Wallpaper

14 MB velkou aplikaci stáhlo, respektive zakoupilo, více než padesát tisíc uživatelů. Průměrná známka v Obchodě Play je 4,1 a instalovat můžete na Android 2.3 a vyšší. Nemůže chybět komentář spokojeného uživatele, kterým je v tomto případě Jan Machovec: “Boží, boží, boží. Dokonale doladěná aplikace, se kterou jsem si hrál celý večer a ani jednou nezaváhala nebo se něco neposralo. Možností je docela dost, člověk si s tím vyhraje. Takže házím pět hvězd, který si vývojář rozhodně zaslouží, stejně jako 30 korunek. Doporučuji!”

3D Image Live Wallpaper
3D Image Live Wallpaper

Marijuana Live Wallpaper

Chcete mít na pozadí svého telefonu zlatý list marihuany? Pokud netoužíte po něčem jiném, pak by vaše přání mohla splnit tapeta Marijuana Live Wallpaper. Doporučuje ji Jarkáč: “Krásná a stylová tapeta zlatá barva tomu velí. Dobře se s tím machruje na kámoše :D přeháním.”

Zdarma si můžete otestovat zkušební verzi s vodoznakem, ve které se otáčí a jiskří 3D list marihuany. Je ale vhodné, že autor výslovně upozorňuje na skutečnost, že tapeta nepodporuje tablety.

https://www.youtube.com/watch?v=AKiJ5U63W70

Aplikaci si stáhlo přes padesát tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,1. 15 MB velký soubor můžete instalovat na zařízení s Androidem 2.1 a novějším.

81bc29fbefaebe68d02af36e135d01af?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Alpha wallpapers

Jako další v pořadí tu máme balík tapet, který doporučil Bambus: “Tuto tapetu používám pár měsíců a moc sem si ji oblíbil. Je na výběr více tapet, jsou pestré a barevné. Já osobně doporučuji těm, kteří mají rádi “crazy” tapety.”” V Obchodě Play se dočtete jen to, že aplikace obsahuje tapety z telefonu Samsung Galaxy Alpha v HD rozlišení.

Tapeta zaznamenala přes deset tisíc stažení a má známku 4,1. Poněkud objemnější balíček velký 18 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 2.2 a vyšším.

Wallpapers (Alpha)
Wallpapers (Alpha)

Colored Particles Live Wallpap

Colored Particles Live Wallpap nominoval floyd s komentářem: “Nenápadná, neruší, spousty nastavení, interaktivní – reaguje na doteky, ale hlavně se mi líbí – a vo tom to je” Ani v tomto případě není Obchod Play zárukou nějakého výraznějšího doplnění informací. Píše se v něm, že jde o barevné částice pohybující se po obrazovce. Zmínit musíme bohaté možností přizpůsobení (počet částic, velikost, rychlost …) a fakt, že částice interagují s prstem pohyb po obrazovce.

Aplikaci si stáhlo více než sto tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,1. Pouhých 42 KB velký instalační balíček můžete instalovat na Android 2,1 a novější.

Colored Particles Live Wallpap
Colored Particles Live Wallpap

3D Parallax Weather

Co jsme tu dlouho neměli? Aha, počasí! Tak pojďme na další v pořadí, které nominoval Vilém Heřmánek. O 3D Parallax Weather říká: “Aplikace má krásně proměnlivé pozadí podle počasí v dané lokalitě a mění se i poloha slunce a měsíce, plují mraky, padají kapky, bleskají blesky, v noci měsíc nebo temné mraky… Velmi efektní! Za 33,36 Kč nádherná podívaná 7 dní v týdnu, 24 hodin denně..:-)”

Jedná se tedy o tapetu, simulující reálné povětrnostní podmínky. Neobsahuje žádné předem připravené animace nebo stažené obrázky. Realistické vizualizace jsou generovány v reálném čase pomocí nejnovější OpenGL technologie, která umí bezproblémový přechod mezi dnem a nocí. Množství deště nebo sněhu odráží aktuální stav počasí, stejně jako zatažená obloha se bude pohybovat v závislosti na aktuální rychlosti větru. Slunce v tapetě vychází a zapadá ve stejném čase, jako to skutečné a dokonce i jas a barvy oblohy je založena na reálných podkladech.

3D Parallax Weather Live Wallpaper for Android OS

3D Parallax Weather Live Wallpaper for Android OS

Aplikaci si za 33 Kč zakoupilo přes pět tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,1. Soubor velký 7,1 MB lze používat na zařízeních s Androidem 3.0 a vyšším.

3D Holo Live Weather
3D Holo Live Weather

Solar System HD

A opět vzhůru do vesmíru, kde ovšem tentokrát neopustíme hranice naší planetární soustavy. Na řadě je Solar System HD, doporučená čtenářem, jenž se podepsal jako Vagabond. “Byl jsem odpůrcem živých tapet ale tahle mě dostala :) Solar system má plno možností na přizpůsobení k obrazu uživatele, výběr galaxie, planety, barvy pozadí a možnost použít gyroskop…. prostě nádhera :)”

Verze zdarma má omezené funkce, placená pak přináší podporu gyroskopu, všechny planety v HD, animované atmosféry planet, realistické Slunce, čtyři různá hvězdná pozadí,. realistický pás asteroidů a mnoho nastavení kamery. Pro úsporu baterie je možné omezit snímkovací frekvenci.

Tapetu Solar System HD si stáhlo více než sto tisíc uživatelů a její známka je 4,0. Instalační balíček velký 6 MB lze použít na Androidu 2.3.3 a vyšším.

Solar System HD Free Edition
Solar System HD Free Edition

True Weather Počasí tapeta

Co říci skoro závěrem? Že jsme tu dlouho neměli tapetu s počasím? Nu, dobrá, takže ještě jedna – True Weather, doporučená čtenářem findason, který ovšem v důvodech jen zkopíroval popisek z Obchodu Play.

True Weather animuje aktuální počasí, den a noc jako živou tapetu, přičemž může zobrazovat situaci buď pro aktuální polohu, nebo pro zadaná města. Verze zdarma jen předvádí různé povětrnostní situace pro letní období, nikoliv aktuální počasí. Naopak v plné variantě za 74 Kč se můžete těšit na:

 • Aktuální meteorologickou situaci.
 • Čtyři různé animované tapety pro jednotlivá roční období.
 • Přesnou animaci východu a západu slunce.
 • Aktuální fázi Měsíce.
 • Možnost volby ze dvou zdrojů informací o počasí.
 • 6denní nebo 10denní předpověď.
 • Zobrazení pocitové teploty.
 • Rychlost a směr větru a vlhkost vzduchu.

TrueWeather live wallpaper

TrueWeather live wallpaper

Tapetu si stáhlo více než sto tisíc uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 3,9. Instalační balíček velký 4,1 MB můžete instalovat na Android 2.1 a novější.

True Weather LWP Free
True Weather LWP Free

Černé pozadí

Závěrečnou nominaci bereme spíše jako recesi, nicméně možná má něco do sebe. Tomogo doporučuje místo pohybujících se obrázků nastavit černé pozadí. Zde jsou jeho argumenty: “Spousta lidí si dnes stěžuje, že jejich telefony vydrží sotva den. Osobně mám Samsung S4 LTE+, a protože je to telefon s AMOLED, tak šetřím baterii černým pozadím, které jsem si vyrobil v Malování ve Windows. Mám v telefonu i další optimalizace (odinstalovaný crapware, vypnuté animace), ale 2 dny běžného používání mi telefon i díky černému pozadí vydrží téměř pravidelně a občas se mi poštěstí i 3 dny, a to vše se zapnutými daty, GPS, BT a WiFi.”

Inu, také možnost :).

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Blue Skies Live Wallpaper

SvětAndroida doporučuje: 17x živé tapety

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
10 min. uložit na později

Komentáře (0)