Čtenáři doporučují: 4 programy na lokalizaci ztraceného/odcizeného telefonu

hledani_ztraceneho_telefonu

Obáváte se ztráty nebo odcizení svého telefonu či tabletu? Přinášíme přehled čtyř aplikací, doporučených čtenáři našeho serveru, které vám v takové situaci mohou velmi výrazně pomoci. Najdou zapomenutý telefon či tablet, spustí alarm, nebo uzamknou či úplně smažou obsah zařízení. Některé dokonce dokážou pořídit fotografii a nahrát zvuk, případně nabízejí další užitečné funkce. Pojďme se tedy podívat na kvarteto programů, které jsou k dispozici zdarma (některé ale mají část funkcí za poplatek) a jejichž hodnocení v Obchodě Play se pohybuje od 4,2 do 4,6.

Čtenáři doporučují: 4 programy na lokalizaci ztraceného/odcizeného telefonu Čtenáři doporučují: 4 programy na lokalizaci ztraceného/odcizeného telefonu

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Na začátku v redakci vyhlašujeme téma pro další kolo cyklu “SvětAndroida doporučuje”. Redaktoři pak mají sedm dnů na to, aby nominovali své oblíbené programy.
 • Hned po uzávěrce začínáme připravovat článek “SvětAndroida doporučuje”, sestavený na základě sesbíraných nominací. Na přípravu a vydání máme jeden týden.
 • Protože si uvědomujeme, že není v našich silách vyjmenovat všechny zajímavé aplikace v každém segmentu, dáváme slovo vám – našim čtenářům. Na konci článku je po dobu sedmi dnů k dispozici formulář, skrze který můžete nominovat programy, jež v našem seznamu chybí.
 • Po uzávěrce připravujeme článek “Čtenáři doporučují”, vycházející ze získaných čtenářských nominací. Na jeho přípravu máme opět jeden týden.
 • V okamžiku, kdy vyjde článek “Čtenáři doporučují”, vyhlašujeme v redakci téma dalšího kola “SvětAndroida doporučuje” a celý koloběh se roztáčí od začátku.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Přehled aplikací, nominovaných redaktory

V redakčním kole nominovalo pět redaktorů portálu SvětAndroida.cz tyto tři aplikace:

Od čtenářů jsme během dvou týdnů od vydání článku obdrželi pouze čtyři nominace čtyř různých aplikací. O konečném pořadí tak rozhodovaly známky v Obchodě Play a počet instalací.

Antivirus & Mobile Security

První příčka tohoto seznamu náleží díky vysokému počtu instalací a pěkné známce programu TrustGo Antivirus & Mobile Security. Doporučujícím je v tomto případě Honza, který napsal: “Nainstaloval jsem si na základě recenzí tento bezpečnostní balík, který nejen chrání můj telefon před viry, ale nabízí i další užitečné funkce – mimo jiné právě vyhledání ztraceného zařízení. V tomto směru program nabízí vše, co bych mohl potřebovat: zobrazení polohy telefonu v mapě, spuštění alarmu, vzdálené uzamknutí a kompletní vymazání dat, které je sice krajní, ale někdy možná užitečnou možností. TrustGo mi vyhovuje například tím, že o jeho běhu téměř nevím – prakticky totiž nezpomaluje systém.”

Dodejme, že aplikace kromě čtenářem jmenovaných možností nabízí také pořízení a odeslání fotografie předním fotoaparátem v případě, kdy je zařízení vzdáleně uzamčeno a jeho držitel zadá třikrát špatné heslo.

Aplikaci stačí nainstalovat, zaregistrovat se, nebo se přihlásit, a následně můžete přes webové rozhraní na adrese www.trustgo.com/web/mdm telefon ovládat. Registrace sestává ze zadání e-mailové adresy, hesla a potvrzení e-mailu klepnutím na zaslaný odkaz.

TrustGo Antivirus & Mobile Security: registrace nebo přihlášení TrustGo Antivirus & Mobile Security: registrace nebo přihlášení

TrustGo Antivirus & Mobile Security: registrace nového uživatele TrustGo Antivirus & Mobile Security: registrace nového uživatele

TrustGo Antivirus & Mobile Security: uživatelské rozhraní aplikace TrustGo Antivirus & Mobile Security: uživatelské rozhraní aplikace

K dispozici jsou následující funkce:

Aplikace také nabízí pokročilou ochranu před odinstalací, či upozornění na změnu SIM karty. Bohužel podmínkou fungování je připojení telefonu k Internetu – ovládání skrze SMS TrustGo nenabízí.

Antivirus & Mobile Security od TrustGo má na svém kontě přes pět milionů stažení a průměrnou známku 4,6. 4,2 MB velkou aplikaci lze instalovat na zařízení s Androidem 2.2 a vyšším. Za spokojené uživatele promluví Fanda Hájek: “Po dlouhém testování všech antivirů, které se drží průběžně v top 10 je tento opravdu perfektní. Má minimální nároky na baterii a vůbec nezatěžuje a nezpomaluje system. Navíc ma v sobě spousty nastavení, které je u ostatních dostupné až po zakoupení licence. Takže za mě 5* a vřele mohu doporučit.”

Aplikaci jsme podrobně recenzovali ve článku TrustGo Antivirus & Mobile Security: zdarma ochrání před viry i najde ztracený mobil, kde jsme hledání probírali v samostatné kapitole Nalezení ztraceného telefonu pomocí TrustGo.

Antivirus & Mobile Security
Antivirus & Mobile Security

Mobile Security & Antivirus

How To: ESET Mobile Security with Proactive Anti-Theft

How To: ESET Mobile Security with Proactive Anti-Theft

Aplikací ESET Mobile Security & Antivirus doporučil Leknín: “Antivir ESET používám na počítači i notebooku již několik let k naprosté spokojenosti. Proto jsem při řešení otázky ochrany svého HTC One (M8) sáhl právě po mobilní verzi tohoto produktu. Kromě antiviru nabízí právě i možnost nalezení ztraceného mobilu, nicméně v praxi jsem zatím tuto funkci naštěstí nepotřeboval.”

Podle popisku v Obchodě Play nabízí ESET v základní (bezplatné) verzi “Anti-Theft – se vzdáleným uzamknutím zařízení, vzdálenou sirénou, GPS lokalizací a vzdáleným vymazáním obsahu zařízení prostřednictvím SMS.”

Po první instalaci dostanete navíc na třicet dnů také všechny prémiové funkce, mezi které patří “Proaktivní Anti-Theft s možností vzdáleného ovládání prostřednictvím portálu my.eset.com.” Po vypršení zkušebního období můžete zaplatit 289 Kč, nebo budete mít k dispozici pouze základní, nicméně pro naše účely postačující, sadu funkcí.

ESET Mobile Security & Antivirus: uživatelské prostředí ESET Mobile Security & Antivirus: uživatelské prostředí

ESET Mobile Security & Antivirus: porovnání verzí ESET Mobile Security & Antivirus: porovnání verzí

ESET Mobile Security & Antivirus: zakoupení licence ESET Mobile Security & Antivirus: zakoupení licence

Základní sada funkcí (zdarma):

 • Vzdálená lokalizace zařízení.
 • Vzdálené zamknutí zařízení.
 • Vzdálená siréna.
 • Ochrana odinstalace.

Prémiová sada funkcí (zpoplatněná) – navíc k předcházejícím:

 • Ovládání přes webové rozhraní my.eset.com.
 • Ochrana SIM karty.
 • Upozornění přátelům.
 • Vzdálené vymazání obsahu zařízení.

Při aktivaci funkce Anti-Theft budete muset zadat:

Možné SMS příkazy:

 • eset lock heslo – uzamkne zařízení.
 • eset siren heslo – uzamkne zařízení a spustí hlasitou sirénu.
 • eset find heslo – zjistí pozici telefonu.
 • eset wipe heslo – vymaže data ze zařízení.
 • eset remote reset – reset hesla.

Co nabídne webové rozhraní my.eset.com?

 • Sledování aktivity zařízení – pokud telefon označíte jako ztracený, budou všechny aktivity, včetně polohy a pořízených fotek, dostupné na my.eset.com.
 • Inteligentní sledování – podezřelé změny SIM či chybná zadání odemykacího kódu budou zaznamenány a odeslány spolu s údaji o poloze a snímky z fotoaparátu.
 • Automatické uzamknutí, které proběhne při zjištění podezřelé aktivity nebo označení telefonu jako ztraceného.

 • Vlastní zprávy, jež se zobrazí na displeji telefonu.
 • Vzdálené vymazání vymaže všechna důležitá data.

Při registraci budete muset zadat své jméno, příjmení, e-mailovou adresu, heslo a souhlasit s licenčními podmínkami.

ESET Mobile Security & Antivirus: komunikace s telefonem ESET Mobile Security & Antivirus: komunikace s telefonem

ESET Mobile Security & Antivirus: zobrazení polohy ESET Mobile Security & Antivirus: zobrazení polohy

ESET Mobile Security & Antivirus si nainstaloval více než milion uživatelů a jeho průměrná známka v Obchodě Play je 4,6. Program lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.3 a novějším. Spokojeným uživatelem je David Toman, který ke svému pětihvězdičkovému hodnocení napsal: “Kvalitní a bude mít podporu řadu let. Vývojáři dělají perfektní práci jak tady, tak i u desktop verze! ZADARMO chránit cenné data nejde! Raději budu věřit firmě, která se zabezpečení věnuje řadu let. Než typům z neznáma. Pak vznikají filmy typu Disconnect! Nechápu některé komentáře! A už vůbec ne hazardéry se svým soukromím!”

Podrobnou recenzi aplikace ESET Mobile Security & Antivirus připravujeme – na našem webu vyjde během září. Autoři aplikace připravili pro uživatele podrobný instalační manuál a příručku v češtině.

ESET Mobile Security Antivirus
ESET Mobile Security Antivirus

Antivirus & Security | Lookout

Lookout’s Mobile Security App

Lookout's Mobile Security App

Pomyslnou bronzovou medaili si odnáší další bezpečnostní balík – tentokrát od společnosti Lookout. Nominoval ho Keblajz, který napsal: “Antivir od Lookoutu je nenáročný na systémové zdroje, nabízí celou řadu zajímavých funkcí, mezi kterými nechybí vyhledání ztraceného nebo ukradeného telefonu. Už jsem ji několikrát použil pro zjištění, zda jsem mobil nezapomněl ve škole, vždy s úspěšným výsledkem.”

Antivirus & Security | Lookout: úvodní nastavení Antivirus & Security | Lookout: úvodní nastavení

Antivirus & Security | Lookout: registrace Antivirus & Security | Lookout: registrace

Antivirus & Security | Lookout: uživatelské prostředí Antivirus & Security | Lookout: uživatelské prostředí

Z hlediska funkcí pro nalezení ztraceného/ukradeného zařízení nabízí verze zdarma:

 • Zobrazení polohy zařízení v mapě a vzdálené spuštění zvukového alarmu.
 • “Signální světlice” – odeslání polohy zařízení před vybitím baterie.

Nastavení funkcí pro nalezení ztraceného/ukradeného zařízení Nastavení funkcí pro nalezení ztraceného/ukradeného zařízení

Nastavení funkcí pro nalezení ztraceného/ukradeného zařízení Nastavení funkcí pro nalezení ztraceného/ukradeného zařízení

Nastavení funkcí pro nalezení ztraceného/ukradeného zařízení Nastavení funkcí pro nalezení ztraceného/ukradeného zařízení

Uvedené funkce jsou k dispozici zdarma, další pak za peníze v prémiové verzi za 2,99 dolarů měsíčně nebo 29,99 dolarů ročně:

 • “Theft Alert” – odeslání e-mailu s fotografií, pořízenou předním fotoaparátem, a pozicí telefonu při zjištění podezřelých aktivit (změna SIM, nesprávné heslo při odemykání zařízení, aktivace režimu Letadlo, vypnutí telefonu, odebrání práv správce zařízení).
 • Vzdálené uzamknutí zařízení.
 • Možnost odeslat na obrazovku vlastní zprávu.
 • Vymazání dat z telefonu/tabletu.

Při prvním spuštění aplikace je uživatel vyzván k registraci nebo přihlášení. Registrace sestává ze zadání e-mailové adresy a hesla. Poté je v nastavení možné aktivovat jednotlivé funkce.

Přes webové rozhraní můžete:

 • Zobrazit polohu telefonu v mapě.
 • Spustit hlasitý alarm s blikáním obrazovky v barvách policejního majáku.
 • Vzdáleně uzamknout nebo vymazat zařízení (prémiová funkce).
 • Zálohovat a obnovit vybraná data (kontakty, obrázky, …).

Ovládání skrze SMS antivir od Lookoutu, bohužel, nepodporuje.

Bezpečnostní balík z dílny společnosti Lookout si nainstalovalo více než padesát milionů uživatelů, přičemž známka v Obchodě Play je 4,5. Jeden ze spokojených uživatelů napsal jako komentář: “Moc dobrý antivirus pro Android. Hlavně funkce sirény je zajímavá hlavně v případech kdy telefon nemůžete ani za boha najít a nakonec zjistíte že vám houká něco v pračce kterou jste chtěli zapnout :D Lokalizace telefonu je dobrá funkce hlavně v dnešní době kdy zloději kradou jak straky a vy si můžete díky tomu zjistit kam až telefon donesl :D”

Podrobnou recenzi této aplikace jsme přinesli loni v létě ve článku Lookout Security & Antivirus: bez ochrany ani ránu!

Lookout Security and Antivirus
Lookout Security and Antivirus

avast! Anti-Theft

https://www.youtube.com/watch?v=ulg59gzipv0

Poslední aplikaci našeho přehledu nominoval čtenář, který se podepsal jako Shisco: “Verze pro rootnuté telefony přežije factory reset, i když přeflashnutí jiné romky aplikaci zřejmě udělá pá pá. Verze zcela zdarma neumí myslím jen fotit na dálku, umí ale hlásit neočekávanou změnu SIM SMS zprávami na Avast i na předem zvolená čísla. Umí ovládat telefon SMS zprávami, odesílat polohu, spustit alarm, vzdáleně zamknout i vymazat zařízení, umí se zavrtat a skrýt, přeposílá SMS a přesměrovává hovory ze zařízení, lze zařízení přikázat, aby se skrytě připojilo k Internetu, a obsahuje i funkci geofencing, jejíž smysl mi po pravdě uniká, ale někdo ji možná shledá užitečnou. Naštěstí jsem ještě své vymazlené Zopo neztratil ani mi ho žádná svině nečmajzla, takže nemám praktickou zkušenost.”

avast! Anti-Theft není, na rozdíl od třech předchozích programů, komplexním antivirovým balíkem, ale jednoúčelovým programem, určeným právě k nalezení ztraceného či odcizeného zařízení.

Podle popisku v Obchodě Play program nabízí následující:

 • Vyhledejte a sledujte pohyb vašeho „ztraceného“ telefonu na mapě (využívá systém GPS nebo lokalizaci pomocí mobilní sítě).
 • V případě krádeže můžete telefon vzdáleně ovládat pomocí SMS nebo webového rozhraní.
 • Ztracený telefon lze na dálku uzamknout nebo zcela smazat data z paměti.
 • Můžete také vzdáleně pořizovat fotografie nebo poslouchat zvuky z okolí telefonu.
 • Výměnu SIM karty vám oznámí SMS zaslaná na předem zvolené číslo.
 • Utajený režim automaticky skryje na vašem telefonu aplikaci Anti-Theft, takže případný zloděj nebude mít o její přítomnosti tušení.

Při prvním spuštění budete požádáni o zadání jména vlastníka, následně je nutné zadat PIN pro přístup do aplikace. Při této příležitosti budete také požádáni o zadání kontaktu pro obnovení PINu. Následuje zadání telefonního čísla, na které bude odesláno oznámení o změně SIM karty, poté si založíte účet pro přístup přes webové rozhraní. Registrace vyžaduje pouze jméno a heslo, případně je možné použít pro tyto účely účet na Facebooku.

Zajímavý je způsob vyvolání aplikace – ikona je totiž v seznamu nainstalovaných programů skrytá a do uživatelského rozhraní se dostanete “zavoláním” na číslo odpovídající zvolenému PINu. Aplikace nabízí uživatelské rozhraní v češtině, kde můžete nastavit všechny nezbytné parametry.

Uvedené funkce jsou k dispozici zdarma, za 39 Kč měsíčně nebo 299 Kč ročně můžete pořídit verzi Premium, nabízející:

 • Zamykání aplikací.
 • Detektor reklam.
 • Prémiový Anti-Theft (umí na dálku pořizovat fotky a nahrávat zvuk, vzdáleně posílat SMS z telefonu a především “Geofencing”, kdy telefon provede přednastavenou akci (například zamknutí, spuštění sirény, odeslání polohy), jakmile se dostane mimo nastavený prostor).
 • Prémiové zálohování.

Přes webové rozhraní je možné spravovat více zařízení. Ve verzi zdarma lze použít zobrazení polohy zařízení v mapě (včetně nepřetržitého sledování v zadaném intervalu), označit telefon jako ztracený (vyvolá stejné akce jako výměna SIM karty (podle nastavení: sledování, zámek, siréna, zakázané USB ladění, atd.), zamknout a odemknout, zapnout a vypnout sirénu, přesměrovat hovory i SMS na zadané číslo. Další funkce jsou pak k dispozici platícím uživatelům. Aplikace vede podrobný přehled všech provedených akcí a jejich výsledků.

Tuto aplikaci si stáhlo více než pět milionů uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,2. Instalovat ji můžete na telefony a tablety s Androidem 2.1 a novějším. Za spokojené uživatele citujme například Denisu Brulíkovou: “Opravdu funguje tak jak má, na zvolená čísla napíše souřadnice s malou nepřesností (1-3 metry), ….”

95649cd6ef54b0abf0c4b15b4dd3953c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Blue Skies Live Wallpaper

SvětAndroida doporučuje: 17x živé tapety

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
10 min. uložit na později

Komentáře (29)