Je to tady: Qualcomm oznámil čtečky otisků prstů v displeji a krytu telefonu

ctecky otisku prstu

Dlouhé roky jsme vídali jen různé prototypy, nebo spekulace. První čtečky otisků prstů pod displejem, byly konečně oficiálně oznámeny. Postarala se o to společnost Qualcomm. V telefonech by se měly objevovat již příští rok.

Čtečky otisků prstů budou fungovat i pod zadním krytem

Nové čtečky, které Qualcomm oznámil, dokážou rozeznat otisk pomocí ultrazvuku. Jedná se tedy o vylepšení technologie, kterou Qualcomm ukázal dříve. Díky použití ultrazvuku čtečka otisku mnohem lépe “vidí” skrz displej. Je v tom ale zatím malý háček. Technologie funguje zatím na OLED panelech. LCD se zatím nepodporuje. Novinka navíc dostane také další funkce, přes čtečku půjde měřit srdeční tep a průtok krve. Což je něco, co klasické kapacitní snímače neumí.

qualcomm ctecky otisku

Častá otázka byla při uvedení, jestli funguje čtečka i při vypnutém displeji, nebo musí být před použitím rozsvícen. Qualcomm potvrdil, že technologie funguje i při zhasnutém displeji. Rychlost snímaní má být stejná jako u klasických čteček. Fungovat má i pod vodou. Navíc díky tomu, že je čtečka přímo v těle a není potřeba otvor, tak se ulehčuje výroba voděodolného telefonu.

Společnost také oznámila dvě další odlišné verze čtečky otisků prstů. První bude fungovat pod kovovým krytem, druhá pak pod skleněným. Tyto dvě verze by se měly v telefonech objevit ještě dříve, než je tomu u čtečky pod displejem. Ta by měla přijít v létě roku 2018. Společnost také dodala, že nové čtečky budou fungovat i na čipsetech, které nevyrábí Qualcomm.

Těšíte se na implementaci v telefonech, nebo vám dostačují dnešní čtečky?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)