Menu

První čtečka otisků v displeji nebude od Samsungu? Vivo si brousí zuby

V posledních měsících se hodně diskutuje o integraci senzoru otisků prstů do displeje. Dlouhou dobu se zdálo, že čtečka otisků v displeji bude jako první u Galaxy S8, jenže při vývoji se vyskytly blíže nespecifikované problémy. Hodně se také mluví o Applu a nové verzi iPhonů. K těmto dvěma velikánům se ale přidává i čínská značka Vivo, která by telefon s touto technologií mohla oznámit brzy.

Čtečka otisků prstů v displeji bude nejprve ve Vivo telefonech?

Podle Jiutanga Pana, výzkumníka, který se specializuje na čínský trh, by mohla značka Vivo již brzy představit telefon se snímačem otisků prstů v displeji. Pan také sdílel krátké video, kde můžeme vidět technologii v akci. Zatím není jasné, jestli čtečka bude po celém displeji, nebo jen v určité oblasti.

Čeho si ale z videa můžeme všimnout je, že reakce na prst není nejrychlejší. To samozřejmě může být způsobeno tím, že technologie je stále ve vývoji. Otázkou je, jestli se ve finále bude jednat o tak dobrou funkci, kdy se na těle telefonu ušetří místo, ale za cenu pomalejšího ověřování otisku.

Co se týče Samsungu, tak podle posledních informací bychom se čtečky v displeji nemuseli dočkat ani u chystaného Galaxy Note 8. S vývojem jsou problémy a jejich technologie ještě není připravena pro využití v telefonech.

Těšíte se na čtečky otisků v displeji telefonu?

Zdroj: androidauthority.com

Komentáře

Caklik03

18.6.2017 23:21

Já se už nemůžu dočkat, ale mrzí mě že už není na Samsung Galaxy s8.

Radeg

radeg 7

19.6.2017 7:52

@Caklil03:
Ona tam snad někdy byla, že “… už není…”?

Zuzanakocurkova

zuzanakocurkova87 0

19.6.2017 17:19

Tak jen, aby je mezitím nepředběhl někdo třetí. ;)

RSS (komentáře k článku)