Creative MUVO mini: Skvělý reproduktor, který vám urve uši

Creative MUVO mini – nahledak

Když nám na recenzi dorazil Bluetooth reproduktor Creative MUVO mini, čekali jsme, že to bude jen další z řady reproduktorů. Ihned po jeho vybalení, zapnutí a spárování se smartphonem nám ale sklaplo. Na první pohled Creative MUVO mini nevypadá nijak zvláštně. Ten druhý už vyrazí dech i vám.

Creative MUVO mini: Obsah recenze

Obsah balení

Krabička reproduktoru je zajímavě řešena. Je plná šikmých hran, které do sebe pěkně designově zapadají. Po jejím otevření na nás vykoukne poměrně velký a hranatý reproduktor. Pod ním nacházíme docela hodně papírového materiálu, který nikdo nechce číst. Najdeme mezi nimi různé deklarace a prohlášení k používání v různých zemích, poměrně obsáhlý návod k použití, obchodní a reklamační podmínky pro Evropu a Ameriku a licenční podmínky pro používání na území Evropské unie. Kdo by to řekl, že takový repráček bude mít v balení více papíru, než leckterý smartphone.

Na dně krabičky ještě najdeme poslední část výbavy, kterou je nabíjecí USB kabel. Samotná nabíječka (zásuvka) není součástí balení a musíme se tedy spolehnout na nabíjení přes nabíječku k telefonu nebo přes počítač.

Vzhled a dílenské zpracování

Creative MUVO mini působí už na první pohled bytelným dojmem. Jeho povrch je potažen barevným filmem s úpravou soft-touch. Na přední straně je po celé ploše viditelná mřížka, která kryje dva výkonné stereo reproduktory.

Na zadní straně nenajdeme nic jiného než dva konektory. Jedním je Micro USB, přes které se reproduktor nabíjí, druhým pak je vstup pro 3,5mm jack. Ten lze využít pro přehrávání ze zdroje bez Bluetooth.

Horní strana je osazena především čtyřmi gumovými tlačítky. Úplně vlevo najdeme zapínací/uspávací tlačítko, vedle něj multifunkční tlačítko, které slouží k párování skrze Bluetooth nebo k přijmutí hovoru, ještě více vpravo najdeme tlačítko k zeslabení hlasitosti, případně úplnému ztlumení, a úplně vpravo pak tlačítko k zesílení hlasitosti. Tlačítka ovšem nejsou tím jediným, čím horní strana disponuje. Najdeme zde také dvě LED diody. Ta vlevo se rozsvítí až ve chvíli, kdy reproduktoru dochází šťáva a je třeba ho dát nabíjet. Vpravo je stavová dioda, která svítí zeleně, pokud je zařízení v pohotovosti, bliká bíle, pokud je v režimu párování, a svítí bíle, pokud je reproduktor spárován se zařízením. Mezi reproduktory je pak ještě umístěn mikrofon, skrze který se dá telefonovat. Poslední kouskem hardwaru, který je umístěn na horní straně, je NFC tag pro snadné a rychlé spárování s telefonem.

Spodní strana nabízí jen a pouze dvě gumové podložky, které zajistí přilnavost k povrchu. Tím je zajištěno, že se při otřesech reproduktor nehne sndano z místa.

Reproduktor Creative MUVO mini také získal certifikci IP66. Je tedy odolný proti dešti a stříkající vodě, což z něj dělá ideálního parťáka pro outdoorové výlety, stanovačky či bazénové párty. Není však úplně vodotěsný. Už na krabičce výrobce varuje před potápěním pod vodu. Tím by se již elektronika poničila a reproduktor by se odebral do věčných lovišť.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Zvukový výstup a reproduktor

Když jsme reproduktor Creative MUVO mini poprvé spárovali s telefonem a spustili hudbu, absolutně nás hlasitost reproduktoru zaskočila. Reproduktor je natolik hlasitý, že při používání v domácnosti jsme reproduktor museli značně ztlumit. Abychom otestovali jeho hlasitost, vzali jsme Creative MUVO mini na procházku do města. Přímo v centru města jsme reproduktor položili na zídku a pustili hudbu „na plné koule“. Přešli jsme celé parkoviště a vzdálili se tak od reproduktoru na 57 metrů. I přes hlučnost městského centra jsme mohli hudbu poslouchat bez sebevětších problémů. Reproduktor byl i na takovou dálku velmi dobře slyšet.

Creative MUVO mini je navíc kormě dvou stereo mikro měničů vybaven také mohutnou čelní basovou ozvučnicí, která dodává zvuku tu správnou hloubku.

Creative Muvo Mini Review & Sound Test

Creative Muvo Mini Review & Sound Test

Pokud jde o telefonování přes reproduktor, i to je možné. Vestavěný mikrofon vám dovolí hovořit bez nutnosti držet cokoli v ruce. Hovor je pro obě strany kvalitní i na tři metrymetry. Na takovou vzdálenost vám druhá strana bude rozumět. Nesmíte ale zajít za roh. Při hovoru prostě musíte mluvit směrem na Creative MUVO mini. Tlačítko pro párování skrze Bluetooth  je multifunkční a slouží také jako tlačítko pro přijímání nebo zamítání hovorů (zamítá se dlouhým podržením). Vhodnost použití reproduktoru k hovoru však musíte posoudit sami. Málokdo bude stát o další veřejné posluchače.

Konektivita

Creative MUVO mini se páruje protokolem Bluetooth 4.0, který není náročný na spotřebu a přitom je dostatečně rychlý, aby zvládal přehrávat i hudbu o vyšším datovém toku. Navíc reproduktor disponuje tagem NFC, který urychlí párování se smartphonem. Telefon tedy jen stačí přiložit na značku na horní straně reproduktoru a je spárováno. Další možností, jak připojit zařízení, je pomocí 3,5mm vstupu pro audio jack. Můžete tak připojit například svůj starý mp3 přehrávač nebo různá další zařízení, pro které je Bluetooth sprosté slovo.

Baterie a výdrž

Výrobce reproduktoru uvádí, že baterie reproduktoru Creative MUVO mini by měla vydržet až 10 hodin. Pravda je taková, že jsme nedosáhli úplného vybití ani po dvanácti hodinách přehrávání hudby na střední hlasitost. Abychom si pojistili, že spotřebu opravdu změříme, raději jsme ho opět nabili na 100 % (nevěděli jsme na kolik byla baterie nabitá, když nám přišel do redakce). A pustili jsme se do testování výdrže znovu. Než se nám podařilo reproduktor vybít úplně trvalo přibližně 13 hodin přehrávání na střední hlasitost a další hodinu a půl na plnou hlasitost. Baterie tedy vydrží opravdu hodně a byli jsme z ní nadšeni.

Kdy, kde a za kolik?

V současné době můžete Bluetooth reproduktor Creative MUVO mini pořídit od 1200 Kč, což je vzhledem k jeho hlasitosti, zpracování i výdrži skvělá cena.

Resumé

Celkový dojem z reproduktoru Creative MUVO mini je takový, že ve vlastních rukou jsem ještě výkonnější mobilní reproduktor neměl. Pokud mohu posoudit, výkonnějšího konkurenta budete hledat jen těžko. Cena, za kterou se dá Creative MUVO mini pořídit, sice není úplně nejnižší, ale pokud budete ochotni ji zaplatit, dostane se vám luxusního a dlouhodobého zvuku, který si jistě budete sami vychvalovat.

Zvuk je čistý a hutný, reproduktor je bytelný, design sice není nijak výstřední a oslnivý, nikoho ale neurazí. K dostání je ve čtyřech barevných variantách (modrá, červená, černá a bílá), stačí si jen vybrat, která bude vašemu oku lahodit nejvíce. Párování s telefonem je bleskurychlé a nedochází ke zbytečným prodlevám. Reproduktor je sice trošku větší, ale do kapsy v bundě se vejde, takže ani rozměry (190,0 x 37,0 x 59,0 mm) nejsou tak zlé. Hmotnost je sice trošku vyšší (285 g), my mu ji ale rozhodně odpustíme. Nechceme přece, aby pod nátlakem vibrací reproduktor odtančil ze stolu.

Klady

+ Velmi hlasitý
+ Dlouhá výdrž na jedno nabití
+ Rychlost párování
+ Možnost přehrávání i bez bluetooth
+ Hovory skrze reproduktor
+ Voděodolnost

Zápory

– Hmotnost
– Nabíječka není součástí
– Kabel pro připojení skrze 3,5mm jack není součástí balení
– Chybí tlačítka pro přepínání hudby

Za zapůjčení děkujeme společnosti Creative.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)