Crash Bandicoot už řádí i v Androidu. Jaký je mobilní návrat legendy?

Crash Bandicoot On the Run Android

Ooga Booga! Legendární vačnatec Crash Bandicoot a jeho sestra parťačka Coco se dočkali oficiálního vstupu na platformu Android a jejich hra s podtitulem On the Run je po měsících beta testování a sbírání předregistrací dostupná v Obchodě Play. Hlavně nám, trochu starším hráčům, kteří tohoto potřeštěného hrdinu pamatují ještě z prvního PlayStationu, měla novinka udělat radost. A udělala? Máme pro vás první dojmy…

Crash Bandicoot: On the Run!
Crash Bandicoot: On the Run!

Crash Bandicoot On the Run na Android telefonech

Nová hra s Crashem je i na mobilu běhačkou, na jakou jsme dlouhé roky zvyklí. V podání vydavatele King jde o free to play titul, kde je možné získávat bonusy nebo zkracovat některé čekací časy i za pomoci reálných peněz, ale nebojte, žádná “ždímačka” to rozhodně není a hru si náramně užijete i bez nutnosti vytahovat kreditku. Pointa hry tkví v boji s tradičním nepřítelem, doktorem Neo Cortexem. Ten začal krást silové drahokamy / krystaly, se kterými se snaží dostat do nových dimenzí a ovládat celé multiverzum. Námět hry je tedy velmi podobný předchozím titulům a téměř stejný je i princip pro postupování ve hře.

Crash a Coco mají za úkol na konci každé trasy plné překážek porazit finálního protivníka. Ti jsou sdružováni v klanech silnějších bossů. Aby mohlo k soubojům dojít, je potřeba disponovat jednou ze zbraní. Ty se vyvíjením či smícháním přísad získávají jiným běháním na trasách se surovinami a vybavením. Veškerý postup je řízen ze základny, která je situována na jednom z tropických ostrovů. Běhat, porážet soupeře, vyvíjet stroje a zbraně, míchat výbušné lahvičky a pořád dokola. Rozhodně to ale (zatím) nenudí! A výzev k zisku bonusů po zaplacení či zhlédnutí reklamy skutečně není moc.

Crash Bandicoot: On the Run! | Out Now On Mobile | Launch Trailer

Crash Bandicoot: On the Run! | Out Now On Mobile | Launch Trailer

Mechanika hry je tradičně založená na probíhání trasou, na které se nacházejí kromě nepřekonatelných prvků i jablka, dřevěné bedny, interaktivní tlačítka a hlavně důležité předměty ke sbírání. Nechybí ikonická ochranná maska Aku Aku. Postupně narazíme také na pohyblivé mechanické prvky nebo soupeře. Na konci každé soubojové cesty čeká protivník s různými druhy útoků, kterým se stačí vyhnout a pak včasným klepnutím použít zbraň. Při běhu se uhýbá vlevo či vpravo, podklouzává pod překážkou, skáče do výšky. Chybět nemůže ani legendární otočka, která si poradí s bednami i menšími soupeři.

Základní příběhovou linii a postup doplňují různé výzvy a ve hře se nachází i pohárový žebříček. V rámci něj je možné překonávat ostatní i v týmech. Panovaly obavy, jak se Crash Bandicoot: On the Run! pro Android telefony vydaří a jak moc hra (s ohledem na vydavatele) půjde po penězích hráčů. Nakonec to v tomto ohledu není žádná hrůza a hra je mechanicky, graficky a příběhově velmi povedená. Nejen fanouškům série ji rozhodně doporučuji. A velmi dobré hodnocení v Obchodě Play to jen podtrhává.

Které hry s Crashem jste kdy hráli?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)