Cože? Samsung prý přinese do střední třídy prvek z vlajkových telefonů!

samsung galaxy a35
  • Řada Galaxy A, konkrétně modely A55 a A35 mají dostat kovové rámečky
  • Bylo by to vůbec poprvé, co by je Samsung nasadil do takto levných telefonů
  • Dražší verze dostane čipset Exynos 1480 s grafickým čipem od AMD

Mobilní oddělení společnosti Samsung se momentálně soustředí na finální ladění telefonů Galaxy S24, k oficiálnímu představení dojde už příští měsíc, tedy v lednu. Mimo ně se ale v březnu můžeme těšit také na levnější telefony řady Galaxy A, přičemž dvojice nejpopulárnějších modelů, tedy Galaxy A5x a Galaxy A3x dostanou z hlediska materiálů velký upgrade. Alespoň to tvrdí leaker Revegnus na sociální síti X.

Revegnus se nechal slyšet, že jak Galaxy A55, tak i Galaxy A35 dostanou kovový (pravděpodobně hliníkový) boční rámeček, což by bylo velké překvapení. Ve střední třídě je totiž převážná většina telefonů tvořena z plastu, takhle by měly „áčkové“ Samsungy nádech vlajkových mobilů. Vždyť i letošní Galaxy A54 začínala na 12 tisících a přesto má plastový rámeček. Levnější model by měl navíc dostat čistý průstřel pro selfie kamerku, namísto dosavadního Infinity-U displeje.

Dražší Galaxy A55 má dostat do vínku čipset Exynos 1480 s grafickým čipem od AMD, otázkou bude, jak se podaří jihokorejské společnosti zapracovat na energetické efektivitě, potažmo odladění systému. Letos to totiž nebylo úplně nejlepší, jak jste se mohli dočíst v naší recenzi.

Jaký máte názor na telefony řady Galaxy A?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)