COWAROBOT R1: chytrý kufr, který vám nezmizí z dohledu

cowarobot_r1_ico

COWAROBOT R1 je plně autonomní chytrý kufr, který následuje svého majitele a přitom se umí vyhýbat překážkám v cestě. Vedle toho dokáže nabít váš mobil či tablet. Spojení moderních technologií s kufrem má lidem umožnit pohodlnější cestování.

COWAROBOT R1 následuje svého majitele COWAROBOT R1 následuje svého majitele

Jak už jste patrně správně odtušili, tento kufr bude věrným společníkem na cesty, který se vždy držet po boku majitele tak, aby zůstal v jeho zorném poli.

Kufr se drží po boku majitele tak, aby zůstal v jeho zorném poli Kufr se drží po boku majitele tak, aby zůstal v jeho zorném poli

I když může ztratit při vyhýbání se překážkám, rychle vás dožene a vrátí se na své místo vedle vás. Poradí si jak s tvrdými podlahami, koberci, tak i chodníkem se všemi jeho nerovnostmi. Pohybuje se rychlostí až 7,2 km/h a zvládne svahy se sklonem 15°.

Kufr je k dispozici ve čtyřech variantách Kufr je k dispozici ve čtyřech variantách

Na jedno nabití akumulátoru ujede až 20 kilometrů. Napájení je zajišťováno vyjímatelnou powerbankou s kapacitou 96,5 watthodin, kterou můžete snadno nabíjet i svá další zařízení díky integrovaným USB portům na kufru. Například iPhone 6S plus zvládne nabít až devětkrát.

COWAROBOT R1 nabije váš telefon COWAROBOT R1 nabije váš telefon

COWAROBOT R1 se nezalekne žádného prostoru

Aby se kufr orientoval v prostoru kolem sebe, je vybaven celou řadou senzorů, mezi které patří například detektor překážek, sada sonarů nebo vlastní patentovaný hloubkový senzor, díky kterému včas zastaví například před schody. Majitel může kufr přivolat dvojím poklepáním na náramek, který je součástí sady. Zavazadlo se pak pokusí nalézt nejjednodušší cestu, přičemž si poradí i s překážkami.

Jaké funkce chytrý kufr nabídne? Jaké funkce chytrý kufr nabídne?

COWAROBOT R1 pochopitelně nezvládne úplně vše – například schody jsou pro něj nepřekonatelné. V takovém případě stačí kufr popadnout za držadlo, čímž ho přepnete z autonomního režimu na manuální.

Autonomní a manuální režim Autonomní a manuální režim

Vaše věci zůstanou v bezpečí díky zámku CO-SMART, který se stará o automatické uzamknutí. Stav zámku indikuje LED a lze ho odemknout z náramku.

Kufr lze odemknout náramkem Kufr lze odemknout náramkem

Jestliže se od zavazadla vzdálíte nad bezpečnou vzdálenost, budete okamžitě upozorněni vibracemi náramku. Když zavazadlo náhodou ztratíte, můžete snadno najít jeho polohu v aplikaci pro chytré telefony díky integrovanému GPS.

Jestliže se od kufru vzdálíte, začne náramek vibrovat Jestliže se od kufru vzdálíte, začne náramek vibrovat

S aplikací pro chytré telefony, která bude k dispozici pro platformu Android a iOS, lze odemykat a zamykat zámek, nahrávat a sdílet vaší cestu a monitorovat stav kufru. Některé funkce jsou dostupné také z výše zmiňovaného náramku.

S aplikací můžete kufr zamknout, odemknout i najít S aplikací můžete kufr zamknout, odemknout i najít

Z hlediska cestování nabídne COWAROBOT R1 kromě hlavního prostoru pro vaše věci také kapu na doklady a další nezbytnosti, které potřebujete mít při ruce. Pokud přemýšlíte nad tím, kolik místa asi zaberou baterie a další elektronika, pak vězte, že jde jen o 4 % celkového objemu. Určitě se tedy nemusíte obávat toho, že by půlku kufru zabrala elektronika.

Samostatná kapsa na doklady Samostatná kapsa na doklady

Kdy, kde a za kolik chytrý kufr COWAROBOT R1 pořídíte?

Autoři produktu právě sbírají finance na rozjezd sériové výroby na crowdfundingovém serveru Indiegogo. Předpokládaná cena, se kterou půjde tato “hračka” do prodeje, je 699 dolarů (asi 17 000 Kč).

COWAROBOT R1: The First Robotic Suitcase

COWAROBOT R1: The First Robotic Suitcase

Sponzoři, kteří jsou ochotni tento projekt podpořit, však mohou dostat jeden kus za 449 dolarů (tj. asi 11 000 Kč), což je celkem zajímavá sleva (nicméně za kufr je to přeci jen pořád hodně peněz). Do Česka je ještě nutné připočítat poštovné ve výši 65 dolarů (asi 1 600 Kč). Za částku blížící se třinácti tisícům korun ovšem získáte nejen kufr, který za vámi bude “běhat,” ale také pozornost širokého okolí. Očekávaný termín zahájení dodávek je listopad tohoto roku.

Zdroje: indiegogo.com, androidauthority.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)