Nejnovější Android aplikace z Google Play #59 – Rychlý přístup k nabídce aplikací, krásné tapety a další

hlavni 59

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první nabídne aplikaci App Swap pro rychlý přístup k vaším aplikacím, a to odkudkoliv z vašeho systému. Následuje aplikace serveru Indiegogo pro financování projektů. Tipem na třetí aplikaci je galerie z HTC, kterou spustíte na všech zařízeních s Androidem 4.4+. Předposledním tipem je aplikace Papuh Walls, v níž si můžete vybrat ze mnoha skvělých tapet. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci TV Markíza pro sledování pořadů této slovenské televize.

App Swap

Tato novinka vás určitě zaujme. Aplikace App Swap vám vytvoří novou nabídku aplikací (menu), ke které budete moct přistupovat prakticky kdykoliv se vám zachce. Pokud váš operační systém disponuje softwarovými tlačítky, můžete táhnout prstem z tlačítka Domů směrem vzhůru (obdobně jako u spouštění Google Now). V případě, že máte telefon bez navigační softwarové lišty, stačí táhnout prstem ze spodní strany displeje vzhůru. Vaše nová nabídka aplikací toho dokáže mnohem více než ta původní. Můžete si v ní nastavit umístění jednotlivých aplikací, témata, dále lze aktivovat klávesnici pro vyhledávání aplikací, měnit ikony a mnoho dalšího. Tažením prstu do levé/pravé strany se dostanete k další aplikaci, jež si můžete předvolit v nastavení. Jedná se o velmi rychlý a jednoduchý způsob, jak se dostat k vašim aplikacím, a to i když třeba zrovna surfujete internetem.

App Swap Drawer - T9 Search
App Swap Drawer - T9 Search

Indiegogo

Na internetu existuje několik portálů k financování projektů. Ty můžou mít různé podoby a účel. Některé z nich se po naplnění jejich stanoveného finančního cíle zrealizují a určitým způsobem pomůžou společnosti, či jednotlivcům. Jiné, jako například tato kampaň, na které jeden chlapík vybral půl milionu korun na přípravu bramborového salátu, jsou spíše k pobavení. Ať už tedy zadavatelé vytváří cokoliv, jedná se o velmi dobrý způsob, jak financovat svoji podnikatelskou myšlenku v případě, že nemáte dostatečné finanční zázemí. Jeden z nejznámějších portálů pro kolektivní financování je Indiegogo.com. Ten v nedávné době spustil Android aplikaci pro snadné procházení jednotlivých projektů. Ty jsou řazeny do kategorií a obsahují všechny náležitosti, jaké byste našli ve klasické desktopové verzi Indiegogo. Přes aplikaci lze také projektům přispět (PayPal).

Galerie HTC

Naším dalším tipem na aplikaci je Galerie HTC, jejíž APK soubor si můžete stáhnout například z portálu AndroidPolice. Pokud si myslíte, že aplikace bude fungovat pouze na telefonech HTC, jste na omylu. Tuto galerii totiž spustíte na jakémkoli zařízení s operačním systémem Android ve verzi 4.4+. Galerie od HTC nabízí sympatický design a několik zajímavých prvků, jako například možnost označení fotografií štítkem pro snadnější vyhledávání, dále třeba několik typů řazení fotografií (pod sebou, ve mřížce, dle data, roku). Pokud tedy zrovna nemáte v telefonu nainstalovanou galerii (u nás na tabletu Shield se po aktualizaci na Android 5.0 vypařila :)), tak neváhejte stahovat.

HTC Gallery
HTC Gallery

Papuh Walls

Jestliže si libujete v úpravách uživatelského rozhraní vašeho zařízení, konkrétně pak v tapetách, určitě by vám neměla ujít tato aplikace. Obsahuje totiž více než 200 tapet od Alexe Cruze. Nejedná se ovšem o zcela běžné tapety, jaké byste např. našli při procházení aplikace Zedge, kde si osobně vyberu tak každou desátou. V případě aplikace Papuh Walls jsem se nestačil divit tomu, na kolik skvělých tapet jsem při velmi krátké době narazil. Tapety jsou rozděleny do více než 20 kategorií. Když pak některou z nich otevřete, můžete ji buďto okamžitě nastavit jako tapetu vaší domovské obrazovky, nebo ji uložit.

ad1f6ed6e379cdc331711bc9c97b3fb9?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

TV Markíza

Aplikace TV Markíza obsahuje archív všech pořadů slovenské televize Markíza. Pokud například sledujete některý ze seriálů této televize, stačí jej v aplikaci vyhledat a pustit si díl, který vám unikl. Všechna videa se přehrávají v integrovaném video přehrávači v docela slušné kvalitě. Před spuštěním každého videa vás čeká série reklam. Pak už ovšem můžete nerušeně (a zdarma) sledovat váš oblíbený pořad.

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Vybrali jste si některou z dnešních aplikací?

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (0)