Coolpad MAX se 4 GB RAM a 64GB úložištěm jde na náš trh, cena mile překvapí

CLPD_A8_TWO PHONES

Čínská společnost Coolpad se na našem trhu zabydluje pomalu, ale jistě, a postupně tak k nám přináší další modely svých smartphonů. Nejaktuálnější novinkou, kterou zde hodlá výrobce prodávat je pak Coolpad MAX. Telefon nabídne slušnou výbavu za velmi zajímavou cenu, není ale všechno zlato co se třpytí, a tak i Coolpad MAX skrývá jedno nemilé překvapení, které by mohlo většinu potenciálních kupců odradit.

Skvělá výbava s velkým ALE

Výbava telefonu zahrnuje například 5,5″ FullHD IPS displej a chipset Qualcomm Snapdragon 617. Skvěle si Coolpad MAX vede zejména v oblasti paměti, nabídne totiž celé 4 GB RAM a 64GB interní úložiště, navíc rozšířitelné o microSD karty. Hlavní fotoaparát disponuje 13MPx ISOCELL snímačem a objektivem o světelnosti f/2.0, přední kamerka se pak musela spokojit s 5MPx snímačem. Rozměry telefonu činí 152 x 75,5 x 7,6 mm a hmotnost se zastavila na 170 gramech.

Coolpad Max

Coolpad MAX disponuje také čtečkou otisků prstů, kterou naleznete na zádech přístroje. Se čtečkou pak souvisí i zajímavá technologie Dual Space. Díky té můžete v jednom telefonu v podstatě provozovat dva operační systémy Android 5.1 a s jinými účty, fotografiemi, zprávami, kontakty, aplikacemi a podobně. Všechna data jsou pak navíc separátně šifrována a přístup k nim získáte právě pomocí čtečky otisků. Výrobce nešetřil ani na zpracování a telefon tak nabídne kovové tělo a na čelní straně naleznete tvrzené krycí sklo Corning Gorilla Glass 4, navíc se 2,5D zaoblením.

Coolpad MAX Official reveal video

Coolpad MAX Official reveal video

Největší úskalí telefonu představuje podpora LTE, Coolpad MAX totiž zvládá komunikovat pouze prostřednictvím LTE frekvencí 1800 / 2100 / 2600 MHz. Řadu uživatelů pak jistě nepotěší ani kapacita baterie činící podprůměrných 2800 mAh.

Příznivá cenovka

Pokud vás malá baterie nebo problematická podpora tuzemských LTE sítí neodradila a zajímá vás, kolik si za svou novinku výrobce účtuje, budete pravděpodobně mile překvapeni. Coolpad MAX se totiž na našem trhu bude prodávat za velmi sympatických 7 990 Kč s DPH.

Co na telefon Coolpad MAX a jeho českou cenu říkáte vy?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)