TOPlist

Hledáte malý a odolný smartphone? Jeden právě dorazil na český trh

Doogee smini
  • Pokud patříte mezi příznivce opravdu kompaktních smartphonů, současný trh vám není zrovna nakloněn.
  • Společnost Doogee však přináší na náš trh novinku s úhlopříčkou displeje pouze 4,5″.
  • Nové Doogee Smini navíc patří do kategorie odolných smartphonů a nenabídne vyloženě špatnou výbavu.

O představení nového odolného smartphonu Doogee Smini jste si u nás již mohli přečíst. Tehdy však byl jediný způsob, jak jej získat, nákup přímo z Číny. Netrvalo to však ani měsíc a Doogee Smini se objevuje i na našem trhu. Dokáže vás tento obrněný prcek přesvědčit ke koupi?

Doogee Smini alias malý tvrďák

V rychlosti si zopakujme, že tato novinka s rozměry pouhých 133 x 60 x 13,5 mm a hmotností 150 gramů splňuje odolnostní normy IP68, IP69K a MIL-STD810G. Hardwarová výbava se pak skládá především ze 4,5″ qHD IPS displeje o poměru stran 22:9 a maximálním jasu 600 nitů. Uvnitř pak tepe čipset Mediatek Helio G99 podpořený 8 GB RAM. Úložiště má v tomto případě štědrých 256GB a je rozšířitelné o microSD karty.

Důraz se patrně příliš nekladl na fotoaparáty a tak zde máme blíže nespecifikovaný 50MPx hlavní snímač v doprovodu 2MPx makra. A vzhledem k velikosti nešlo úplně počítat ani s extra velkou baterií, přesto, 3 000 mAh by s daným hardwarem nemusela být vyloženě špatná kapacita. Podporované 18W nabíjení je pak vzhledem k velikosti baterie poměrně adekvátní.Z další výbavy Doogee Smini se pak sluší zmínit například čtečku otisků v napájecím tlačítku nebo přítomnost akčního tlačítka s programovatelnými funkcemi. Pozitivním překvapením je pak podpora Wi-Fi 6 spolu s Bluetooth 5.2 a NFC. Vzhledem k použitému čipsetu pak nelze očekávat přítomnost sítí páté generace.

malý a odolný smartphone Doogee

Jistě jste si pak všimli sekundárního displeje na zádech přístroje, ten by měl být přizpůsobitelný a schopný zobrazovat teplotu a vlhkost vzduchu, datum, čas a stav baterie. Cena pro náš trh pak příjemně překvapí, neboť víceméně kopíruje cenu u čínských obchodníků. Na český trh Doogee Smini vstoupí již 26.11. a to za doporučenou maloobchodní cenu 6 990 Kč s DPH.

 

Zaujal vás nový, malý a odolný smartphone Doogee na našem trhu?

Zdroj: TZ, Doogee.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)