TOPlist

Huawei Mate 50 Pro míří do Evropy, jak se vám líbí cena?

Huawei Mate 50 Pro cena titul

Společnost Huawei na začátku tohoto měsíce po téměř dvouleté pauze a hromadě úniků a spekulací konečně představila nový vrchol své nabídky v podobě smartphonu Huawei Mate 50 Pro. V první řadě se pochopitelně myslelo na domácí, tedy čínský, trh a nám nezbývalo, než si už tak dlouhé čekání ještě prodloužit. Nicméně, jak se zdá, prodleva to nebude až tak velká.

Huawei Mate 50 Pro a Nova 10 míří do Evropy

Starý kontinent by se totiž uvedení špičkové novinky měl dočkat již zanedlouho. Konkrétně 26. září, kdy bude Huawei Mate 50 Pro v doprovodu levnějšího Huawei Nova 10 představen přinejmenším v Německu a Polsku. Co se týče dalších zástupců řady Mate 50 – tedy Mate 50e, Mate 50 a Mate 50 RS Porsche Design, o těch zatím nikde nepadlo ani slovo a nenajdete je ani na globální verzi oficiálního webu Huawei. Je tak tedy poměrně pravděpodobné, že nám tyto modely buď zůstanou zcela zapovězeny, nebo se jich dočkáme až s jistým časovým odstupem. Kompletní specifikace všech zástupců řady Huawei Mate 50 si pak můžete přečíst v našem článku.

Mate 50 Pro

Vedle dvojice smartphonů by pak prezentace měla být zaměřena také na novou verzi prostředí EMUI, jehož vývoj probíhá paralelně s operačním systémem HarmonyOS – ten si Huawei schovává pro smartphony prodávané na domácím trhu. Nový Mate 50 Pro tak s vysokou pravděpodobností dorazí s předinstalovaným nejnovějším EMUI 13. Dle dostupných informací by pak měla cena Huawei Mate 50 Pro startovat na 1399 €, tedy v přepočtu na částce mírně převyšující 34 tisíc Kč.

Je dle vás udaná cena za vrchol nabídky Huawei akceptovatelná?

Zdroj: GaGadget.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)