Motorola Edge 30 Fusion bude globální variantou absurdně levné čínské exkluzivity

Motorola Edge 30 Fusion

Když Motorola pod vedením Lenova před pár dny představila po boku Motoroly Razr 2022 také smartphone Motorola S30 Pro, mohli jsme jen tiše závidět zákazníkům v Číně, pro které je tato novinka se skvělým poměrem cena/výkon určena. Jak se však zdá, závist nebude trvat příliš dlouho. Již brzy bychom se totiž měli dočkat představení globální varianty v podobě smartphonu Motorola Edge 30 Fusion. A díky čemu že si to novinka zaslouží vaši pozornost?

Snapdragon 888+ a 144Hz P-OLED k tomu

V první řadě je potřeba vyzdvihnout použitý čipset Qualcomm Snapdragon 888+. Ten sice již nepředstavuje vrchol nabídky amerického výrobce, i tak jde ale stále o enormně výkonné řešení, kterému bude s rezervou stačit dech ještě několik let. V případě čínské varianty je pak čipset kombinován s 8 až 12 GB RAM a 128 až 512GB UFS 3.1 úložiště. Je však docela možné, že nejvyšší paměťové varianty se v globálním provedení nedočkáme. Další, neméně zajímavý, bod výbavy představuje po stranách zahnutý P-OLED displej podporující 144Hz obnovovací frekvenci a schopný zobrazit až miliardu barev. Ten pak nabídne úhlopříčku 6,55″ a FullHD+ rozlišení.

Na zádech telefonu se pak nalézá 50MPx primární fotoaparát s “vlajkovým” snímačem Omnivision OV50A a optickou stabilizací obrazu. Společnost mu tam pak dělá ještě 13MPx ultraširokoúhlý fotoaparát a podstatně méně impozantní 2MPx snímač hloubky ostrosti. Konstrukce smartphonu kombinuje kovový rám se sklem Corning Gorilla Glass 5 po obou stranách. Na zádech je však sklo s matnou povrchovou úpravou. Rozměry pak činí 158,48 × 71,99 × 7,45 mm a hmotnost se zastavila na 172 gramech. Motorola Edge 30 Fusion nabídne i certifikaci odolnosti vůči vodě a prachu avšak “pouze” IP52.

Motorola Edge 30 Fusion

Uvnitř telefonu se pak ukrývá baterie s ne úplně přesvědčivou kapacitou 4 400 mAh a podporou 68W rychlonabíjení. Za zmínku dále stojí hlasité stereoreproduktory s podporou Dolby Atmos či optická čtečka otisků prstů ukrytá v displeji. My jsme však především zvědavi na cenu novinky, neboť její čínská varianta se prodává v přepočtu za 7 100 Kč. Pokud by se pak Motorola Edge 30 Fusion dostala na náš trh s cenou okolo 10-12 tisíc, jednalo by se v dané cenové kategorii o velmi atraktivní koupi.

Jak by se vám líbila Motorola Edge 30 Fusion na našem trhu? A za jakou cenu?

Zdroj: PhoneArena.com, Notebookcheck.net

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)