Co se událo na MWC 2012: den 2.

mwc2012d2_320

Také druhý den Mobile World Congressu byl plný novinek, chytrých mobilů a dalších “hraček” s Androidem. Našemu redakčnímu týmu, ať už Petru Mišákovi a Tomáši Očadlému na místě, nebo kolegům v redakci, se už o telefonech a tabletech zdá ;) a někteří dokonce opravdu usínají se zeleným robotem na polštáři, jak se dozvíte na konci. Viděli jsme mnoho zařízení – od malých až po doslova gigantická, všemožných stylů, vzhledů a tvarů. Abychom vám usnadnili orientaci v tom, co bylo v úterý Barceloně k vidění, přinášíme souhrnný přehled uplynulého dne.

Buďte v obraze, ať jste kdekoli!

V pondělí jsme vydali novou verzi naší aplikace SvetAndroida.cz, ve které přibyla sekce věnovaná MWC. Včera pak vyšla další aktualizace, řešící nalezené chybičky.

eYVCjwYQ1pFfBpwNf5adGABBeW5bg57KKDTtbemVGyAqwUncN9E
SvetAndroida.cz
Inmite s.r.o.
Verze 1.0.6 (28. 2. 2012)
Velikost 1,3 MB
2.1+


Zdarma

V oficiálním Marketu je aktuálně k dispozici skoro půl milionu programů, a kromě toho našeho můžeme doporučit například oficiální aplikaci MWC od Googlu, nebo šikovný skener vizitek/visaček účastníků.

BbtIqZdQfpKF9Tugvq9gbfXTLZfMq7BjDfjKU5KWN4d5saqyvSrLt6M9mz7wQGJ1r6U=w124
Android MWC
Google Inc.
Verze 1.0 (28. 2. 2012)
Velikost 11 MB
2.2+

GgGTQAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

AUoIIyPZWhY xb4IM7z Jjob5SM12lj
Badge Scanner
Trevor Johns
Verze 1.4 (28. 2. 2012)
Velikost 465 kB
3.0+


Zdarma

Toshiba: Když sedm palců nestačí

Toshiba prezentovala svůj nový 7,7palcový tablet. Je tenký, rychlý a navíc dobře vypadá. Kolegy ze serveru Android Central zjevně docela zaujal.

Toshiba 7.7 tablet hands-on – AndroidCentral.com

Toshiba 7.7 tablet hands-on - AndroidCentral.com

Asus: Kontroverzní hybrid

Pochopili jste smysl zařízení Asus Padfone, spojující telefon, tablet a netbook v jedno? Jestliže si chcete udělat lepší představu o tomto kontroverzním hybridu, určitě byste neměli minout exkluzivní první pohled s komentářem Petra Mišáka.

Asus Padfone na MWC 2012

Asus Padfone na MWC 2012

Fujitsu: Nadupaný prototyp

Dalším telefonem s procesorem Tegra 3 (ano, to je ten se čtyřmi jádry ;) ) je prototyp Fujitsu. Díky podpoře sítí LTE může zaujmout kolem sta miliónů potenciálních zákazníků, kteří by takový model rádi viděli na pultech obchodů.

Přehlédnout jsme nemohli ani akvárium s vodotěsnými telefony a tablety, které patrně najdou využití u těch, jež si rádi čtou nebo telefonují ve vaně.

Vodotěsné telefony a tablet Fujitsu na MWC 2012

Vodotěsné telefony a tablet Fujitsu na MWC 2012

NVIDIA: Pařba nejen na víkend

Jestliže jste přemýšleli nad tím, k čemu budou v telefonech a tabletech procesory se čtyřmi jádry, vězte, že jedním ze segmentů, kde 100% uplatní svůj výkon, je herní průmysl. NVIDIA včera oznámila kvarteto her, optimalizovaných právě pro procesory Tegra 3. Zdá se, že chroničtí pařani se mají nač těšit!

NVIDIA Tegra 3: Amazing Gaming 2012

NVIDIA Tegra 3: Amazing Gaming 2012

Samsung: Od low-endů po kuriozity

Jestliže vám postupné zvětšování úhlopříček displejů připadá lehce šílené, a raději byste něco “tak akorát do ruky,” tedy nejlépe pod čtyři palce, pak by vás mohla zaujmout nabídka Samsungu – buď inovovaný model střední třídy Galaxy Ace 2, nebo ještě o kousek menší Mini 2. Oba jmenované telefony, o které bude jistě značný zájem i na našem trhu, jsme drželi v ruce.

Samsung Galaxy Ace 2 na MWC 2012

Samsung Galaxy Ace 2 na MWC 2012

Samsung Galaxy mini 2 na MWC 2012

Samsung Galaxy mini 2 na MWC 2012

U stánku Samsungu jsme se také podívali na větší zařízení – Galaxy Tab 2 a Galaxy Note 10.1 se stylusem

Samsung Galaxy Tab 7.7 na MWC 2012

Samsung Galaxy Tab 7.7 na MWC 2012

Samsung Galaxy Note 10.1 na MWC 2012

Samsung Galaxy Note 10.1 na MWC 2012

Vynechat jsme nemohli ani patrně nejkurióznější telefon z nabídky korejského giganta Galaxy Beam s integrovaným projektorem. Co myslíte: bude použitelný i za jiných světelných podmínek, než v takřka naprosté tmě?

Samsung Galaxy Beam na MWC 2012

Samsung Galaxy Beam na MWC 2012

Panasonic: Vody a prachu se nebojí

Panasonic oznámil svůj prachu a vodě odolný model Eluga. Na první pohled je telefon poměrně velký, tenký, lehký a rychlý. Naši “zuřiví reportéři” se na něj určitě co nejdříve zajdou podívat.

Projev Erica Schmidta

Bývalý CEO Google a současný předseda Eric Schmidt měl na včerejší den připraven projev. Jeho součástí bylo také zamyšlení nad stavem připojení/propojení v dnešním světě. Našim čtenářům patrně nemusíme vysvětlovat, jak Google může pomoci ke spojení lidí. Na prezentaci byl přítomen také Hugo Barra, který předváděl něco málo z bety Chrome pro Android.

Motorola: Plynulost zatím hledá

Motorola sice nemá na našem trhu silné zastoupení, nicméně její čtyřpalcový model Motoluxe určitě stojí za pozornost. Podle Petra Mišáka by ale prostředí mohlo být o něco plynulejší a uvítali bychom také poslední verzi Androidu.

Motorola Motoluxe na MWC 2012

Motorola Motoluxe na MWC 2012

Mišák má plyšáka!

Druhý den se pomalu chýlil ke konci, když si Petr Mišák splnil svůj sen – z automatu vytáhl plyšového Androida. Bohužel neexistuje dokumentace, natožpak video, jak se mu tento husarský kousek povedl, takže nezbývá než doufat, že automat stále stojí na svém místě ;)

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)