Čínský systém COS pro mobily kopíruje HTC Sense

cos

Mobilnímu trhu vládnou v současné době zejména tři systémy – Android, iOS a Windows Phone. Nejsou to však jediné systémy, které mohou sídlit ve vašem telefonu. Před týdnem odhalila Čína svůj nový systém COS (China Operating System), který vznikl ve spolupráci společnosti Shanghai Liantong a Institutem softwaru tamní Akademie věd. A zdá se, že je do tohoto projektu zataženo také HTC. Minimálně tedy nepřímo.

Podle uniklých informací bude prvním telefonem, který osedlá systém COS, právě tchajwanský smartphone HTC Butterfly S, který bude určen – nečekaně – pro čínského mobilního operátora China Mobile. Snímky z internetu ukazují, že COS nemá tak daleko od rozhraní HTC Sense. No, spíše se jedná o velmi povedenou kopii tohoto rozhraní. Posuďte sami.

HTC-Butterfly-S-COS-demo

COS i Android jsou postavené na linuxových základech, ale otázkou stále zůstává, proč je vlastně tento systém tak nápadně podobný rozhraní HTC Sense. Jedná se o COS, nebo o Android s HTC Sense?

Společnost Shanghai Liantong popřela, že by HTC s tímto projektem spolupracovalo, ale server GSM Insider objevil jednu zajímavost – podle Google Map sídlí společnost ve stejném místě jako HTC China. Náhoda?

zdroj: androidheadlines.comgsminsider.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)