Máte doma chytrý reproduktor? Tak vězte, že vás pečlivě odposlouchává

chytrý reproduktor

Nedávno jsme vás informovali o faktu, že Facebook odposlouchává hlasové zprávy ze soukromých konverzací údajně za účelem zkvalitnění umělé inteligence, která by měla být schopna pochopit význam těchto zpráv. No a pokud vám nestačí odposlouchávání Facebookem či Microsoftem, pořiďte si chytrý reproduktor.

Chytré reproduktory máme většinou umístěny v místnostech, kde chceme mít soukromí. Ať už jde o obývák, pracovnu či konferenční místnost, jistě nechceme informace, které zde reprodukujeme pouštět ven. Velcí hráči, jako například Google či Amazon se skutečností, že své zákazníky odposlouchávají ani nijak extra netají a až na Apple, který si na soukromí naopak zakládá s tím nehodlají skoncovat. Odposlouchávání pro tyto velké firmy znamená vylepšení relevantních odpovědí a nabízení relevantnějších reklam. V podstatě až na to, že jsme úplně ztratili své soukromí se jedná o celkem fajn věc.

Betaworks CEO John Borthwick talks Big Tech regulation and the state of America

Betaworks CEO John Borthwick talks Big Tech regulation and the state of America

Bývalý ředitel Time Warner a AOL John Borthwick v pořadu Influencers sdělil, že velké firmy své uživatele neustále šmírují a k odposlechům dochází takřka neustále. Dle jeho názoru by se měla zavést regule, která by měla uživatele s odposloucháváním seznámit. Otázkou však je, zda jsou firmy ochotny na to přistoupit. Tato informace by totiž jistě znepokojila nejednoho zákazníka a možná by ho také odradila od používání.

Používáte chytrý reproduktor?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)