Chytré hodinky Wear OS dostávají betaverzi Android P. Co je nového?

hodinky wear os android p

Včera večer Google zveřejnil první betaverzi Android P pro chytré hodinky se systémem Wear OS. Pokud vám tento název přijde neznámý, tak jej pravděpodobně budete znát pod označením Android Wear. Google se totiž před několika týdny rozhodl na rebrand systému pro hodinky. Co hodinky Wear OS na Androidu P umí nového?

Hodinky Wear OS už fungují na Androidu P. Zatím jen v betaverzi

Podobně jako na mobilní telefony, tak i na chytré hodinky vychází nejprve testovací verze. Vyvolenými hodinkami, na které je dostupná betaverze Androidu P, je Huawei Watch 2. To je určitě pro Česko dobrá zpráva, protože v podstatě tyto hodinky Wear OS jsou jediné, které se na našem trhu objevují oficiálně.

wearos chytre hodinky android wear

Novinek prozatím není tolik. Ale jak už jsme psali, je to stejné jako na telefonu a v dalších betaverzích se ještě nové funkce budou objevovat. Mezi novinkami můžeme najít například to, že tmavé grafické téma systému je nyní nastaveno jako výchozí.

Omezilo se také fungování aplikací na pozadí. Fungovat budou pouze pokud budou hodinky na nabíječce. Jde o trochu více omezenou verzi Android Doze, nicméně díky tomuto by se mohla zvýšit výdrž hodinek. Další věcí, která má zvýšit baterii, je automatické zapnutí režimu letadlo, pokud sundáte hodinky z ruky a delší dobu je nenasadíte zpátky. Poslední věc se týká hlavně vývojářů, kdy Google omezí aplikace, které nejsou vyvíjeny přes oficiální SDK.

Pokud máte Huawei Watch 2 a chcete již Android P dnes, tak můžete najít návod na instalaci na stránkách developers.android.com.

Huawei Watch 2

Huawei Watch 2

1.0
  • Displej 1,2'', AMOLED, 390x390 px
  • Operační systém Android Wear 2
  • Senzory tep, akcelerometr, gyroskop, kompas
  • Konektivita Bluetooth, Wi-Fi, NFC
  • Úložiště 4GB
  • Baterie 420 mAh

Jak se vám líbí novinky v Androidu P pro Wear OS?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)