Huawei představil nenápadné chytré brýle. Můžete s nimi volat i využívat hlasového asistenta

chytre bryle huawei gentle monster

Na závěr konference, kde byly představeny telefony řady P30, si Huawei připravil jedno překvapení. A to v podobě chytrých brýlí, které připravuje s korejskou módní značkou Gentle Monster. Oproti jiným chytrým brýlím, které jsme mohli vidět v minulosti, se liší hlavně vzhledem. Na první pohled vůbec nejde poznat, že oproti klasickým brýlím mají speciální funkce.

Chytré brýle Huawei uvidíme již v létě. Společnost se zaměřila hlavně na design

Gentle Monster je společnost zaměřující se hlavně na designové brýle a netradiční experimenty. Populární je hlavně v Asii, kde například dělají showroomy, které připomínají galerie umění. Nyní se společnost spojila s Huaweiem a společně tvoří chytré brýle. Přímo na pódiu šéf Hankook Kim zkritizoval předchozí chytré brýle jako je Google Glass anebo Snapchat Spectacles z toho, že v normálním životě je nosil málokdo. A to hlavně kvůli extrémně výstřednímu designu.

To se má změnit u chytrých brýlí Huawei, které na první pohled vypadají jako klasické brýle. Část rámu těchto brýlí je však dotyková, můžete tak například ovládat hlasového asistenta anebo volat. Brýle rovněž splňují certifikaci IP67, takže se nezaleknou vody. Zajímavé je rovněž nabíjení. Uvnitř se nachází baterie o kapacitě 2 200 mAh. V základu se dá nabíjet přes USB-C. K dispozici ale bude i pouzdro, ve kterém se budou brýle bezdrátově nabíjet. Podobně jako to můžeme vidět u některých bezdrátových sluchátek, kdy pouzdro slouží zároveň jako nabíječka.

chytre bryle huawei

Společnost zatím neprozradila více informací. Neznáme přesnou cenu ani dostupnost. Více informace bychom se měli dozvědět v červnu až červenci 2019.

Jak se vám líbí chytré brýle Huawei?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)