Nový Chromecast už je v prodeji. Známe kompletní parametry i cenu

novy chromecast balení

Google ještě nestihnul představit svůj nový Chromecast, ale ten se již mezitím objevil na pultech některých amerických obchodů. My se díky tomu můžeme podívat na jeho podrobné parametry a další vlastnosti. Letošní Chromecast bude totiž výrazně jiné zařízení než kdykoliv předtím. Jaké novinky přinese letošní přelomová generace?

Americké sítě prodejen Walmart a Home Depot překvapily předčasným zahájením prodeje nového zařízení „Chromecast s Google TV“, které má být oficiálně představeno na akci Googlu až 30. září. Chromecast v bílé variantě můžeme vidět ve společnosti nového dálkového ovladače, se kterým bude dodáván. Dálkové ovládání bude k běhu potřebovat dvě AAA baterie. Z názvu zařízení můžeme také už s jistotou vyčíst, že Android TV bude přejmenována na Google TV. Zařízení bude podporovat Dolby Atmos, Dolby Vision, DTSX, HDR10+, h.265 streamy a rozlišení 4K. Srdcem předčasně prodávaného Chromecastu je čtyřjádrový procesor založený na jádrech Cortex-A55 na 1908MHz. Společnost mu dělají 2GB RAM a 4GB interní úložné paměti. Zařízení je také vybaveno konektorem USB-C, ale zatím není jasné, jestli jej bude možné využít i k připojení ethernetu nebo klávesnice/myši. Nový Chromecast je v prodeji předčasně za cenu 49USD. U nás by se tak mohla cena vejít do 1500Kč. Recenze Google Chromecast s Google TV.

Jakou generace Chromacastu aktuálně používáte?

Zdroj: pocketnow

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)