DALL-E 3 je nyní součástí jazykového modelu ChatGPT

ChatGPT nově přidává do své aplikace také Dall-E 3
  • ChatGPT vám nyní umožní generovat obrázky pomocí modelu Dall-E
  • DALL-E 3 patří mezi nejpokročilejší modely AI
  • Funkce je zatím pouze pro některé předplatitele ChatGPT Plus

V minulém týdnu provedl ChatGPT další zásadní krok v oblasti strojového učení. Integroval do své aplikace Dall-E 3, grafický AI generátor, který je považován za nejpokročilejší model AI na tvorbu digitálních obrazů. Tento nový přírůstek do rodiny OpenAI je nyní k dispozici pro vybrané předplatitele a slibuje zásadní posun ve světě umění a umělé inteligence.

Introducing DALL·E 3

Introducing DALL·E 3

Co je DALL-E 3?

Pokud se s názvem setkáváte poprvé, jedná se o platformu umělé inteligence, která převádí text na vizuální obsah. V základu je DALL-E neuronová síť, schopna vytvářet obrazy v různých stylech na základě zadaných specifikací. Inovace, která otevírá nové dveře k tvorbě vizuálního obsahu a poskytuje uživatelům nejen možnost komunikace textem, ale také tvořit digitální obrazy podle svých myšlenek a potřeb. Vývojáři konkurenčních modelů se nyní mohou obávat, že uživatelé nebudou ochotni investovat do více předplatných, když ChatGPT nabídne vše v jednom.

Integrace DALL-E 3 do jazykového modelu ChatGPT 4

Generování obrázků pomocí správně zadaných slov

Způsob, jakým Dall-E 3 generuje obrázky, se mírně liší od konkurenčních AI nástrojů. U jiných modelů, například Midjourney, je potřeba mít alespoň základní znalosti v programování, aby výsledné obrázky byly uspokojivé. Na rozdíl od ostatních modelů v Dall-E 3 nepotřebujete prakticky žádné další znalosti – stačí stručně napsat prompt, tedy slovy stručně popsat očekávaný výsledek a během několika sekund se vám zobrazí výsledky.

Jak plugin přidat do vašeho ChatGPT?

Ačkoliv je ještě stále limitovaný a není dostupný pro všechny uživatele, můžete vyplnit dotazník a zažádat o přístup, nebo můžete jednoduše vyčkat, než bude zpřístupněn širší veřejnosti.
Výhodou je, že díky jazykovému generátoru je možné prompty zadávat v češtině, což může uživatelům poměrně usnadnit vyjádření konkrétní myšlenky.

Povolení pluginu v ChatGPT 4

Pokud už máte přístup, jednoduše si v levém dolním rohu klikněte na Settings & Beta > Beta Features a následně pouze potvrďte používání pluginů dle screenshotu. Následně jednoduše zadejte, co si přejete vytvořit, a vyčkejte na čtyři generované návrhy. Osobně doporučuji experimentovat s různými verzemi promptu, po několika pokusech můžete dosáhnout skvělých výsledků.

ChatGPT přidává do svého modelu grafický generátor Dall-E 3

S rostoucím vlivem AI v technologickém průmyslu se mnozí obávají dopadů na trh práce. Není třeba generátory strojového učení odsuzovat a dokonce ani vyhazovat firemní grafické designéry. Implementace pokročilých modelů umělé inteligence může v budoucnu automatizovat mnohé rutinní procesy, osvobodit nás od banálních úkolů a poskytnout tak více času na kreativní činnost.

Svět Androida generovaný v Dall-E 3

Jak podle vás změní svět grafiky nástup AI generátorů?

Zdroj: The Verge

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)