Výzva: Najděte chyby v ChatGPT a získejte až 400 tisíc Kč

ChatGPT bug bounty program hledání chyb odměny

Společnost OpenAI, která je známá hlavně díky konverzačnímu AI nástroji ChatGPT, spustila tzv. “bug bounty program”, tedy systém odměn pro uživatele, kteří najdou bezpečnostní chyby v jejím díle. Pro úspěšné “hackery” jsou připraveny zajímavé finanční sumy. Jeden člověk si může dohromady přijít až na 20 tisíc dolarů, tedy více než 400 tisíc Kč. Jednotlivé odhalené chyby jsou honorovány od 200 dolarů (cca 4 300 Kč) do 6 500 dolarů (cca 140 000 Kč) dle závažnosti.

 

Program, který běží na serveru Bugcrowd, je zaměřený na zabezpečení údajů, takže má v tomto ohledu řadu podmínek a omezení. OpenAI například nepřijímá hlášení o textových výzvách, které program umělé inteligence přimějí k porušení jeho vlastních pravidel. Kromě toho společnost nebude v rámci programu přijímat ani hlášení o špatném chování ChatGPT nebo vymýšlení faktů.

ChatGPT bug bounty program hledání chyb odměny bugcrowd

Problémy se hledají jak v samotném ChatGPT, tak i v jeho přidruženém API. V době zhotovení tohoto článku bylo již přiznáno 14 chyb, které nálezcům vynesly dohromady cca 1 290 dolarů (bezmála 30 tisíc Kč). Nutno podotknout, že částky v tomto bug bounty programu jsou zlomkem toho, co při podobných příležitost nabízejí giganti jako Google či Apple. Najít chyby u ChatGPT je ale momentálně pro některé asi o něco zajímavější i bez odměny.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám zatím pracuje s ChatGPT?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)