Ohýbání i otáčení. Organizátoři CES 2021 ocenili nejinovativnější mobily

CES 2021 nejinovativnější mobily

Sdružení Consumer Technology Association, které pořádá tradiční konferenci CES (letos samozřejmě v online podobě), rozdalo ocenění za nejlepší technologické inovace v segmentu spotřební elektroniky za uplynulý rok. Pochvalnou “nálepku” dostala zařízení z celkem 28 kategorií a došlo pochopitelně i na mobilní telefony. Mezi nejinovativnější mobily se podle pořadatelů CES 2021 probojovaly hned tři zástupci (i když vlastně spíše čtyři) od korejského Samsungu. Firma brala i první cenu. Stejná země si připsala vícenásobné ocenění i v případě značky LG. O jakých osm telefonů tedy jde?

Nejinovativnější mobily z CES 2021

  • Asus ROG Phone 3 (a s ním i Asus ROG Kunai 3 Gamepad)
  • LG Wing
  • LG Velvet 5G
  • TCL 10 5G UW
  • Samsung Galaxy Z Flip 5G
  • Samsung Galaxy Note20 5G / Note20 Ultra 5G (absolutní vítěz)
  • Samsung Galaxy A51 5G
  • OnePlus 8 Pro

Do výčtu se tedy dostaly jak extravagantní či revoluční stroje, tak i ty konzervativnější. Ohebnou kategorii reprezentuje Galaxy Z Flip 5G a za vykročení vlastní netradiční cestou byl oceněn i LG Wing. Model Galaxy A51 byl pochválen jako nejvýhodnější koupě a OnePlus 8 Pro (stejně jako několik jeho předchůdců této značky) zase jako komplexně nejlepší vlajkový telefon. Herní Asus ROG Phone 3 zaujal designem a také řešením pro odvod tepla. V kombinaci se zmíněným gamepadem pak prý téměř smazává hranice mezi mobilním a konzolovým hraním. Za hraní byl oceněn také Galaxy Note20 v obou modelových variantách. A to hlavně díky výkonu a velikosti displeje. Stal se dokonce absolutním vítězem. Mobil TCL 10 5G UW dostal ocenění za design zadních foťáků.

Který z těchto mobilů vám přijde obecně nejlepší?

Zdroj: CES

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)