Menu

[CES 2012]: SHADOWGUN: DEADZONE přinese multiplayer

Na již skončeném CESu jsme měli i české zastoupení. Brněnské vývojářské studio Madfinger Games zde ukazovalo své hry a také jsme se dočkali oznámení nové hry pod značkou Shadowgun s podtitulem Deadzone. Bude se jednat o čistě multiplayerovou záležitost s podporou až osmi hráčů. Zatím byly potvrzeny dva herní módy, deathmatch a team deathmatch (jedna strana za lidi, druhá za mutanty), a hráči se budou moct proti sobě postavit na čtyřech mapách. Hra bude podporovat ovládání přes gamepad a voice chat. Autoři přislíbili vylepšené možnosti pohybu, rozšířený zbraňový arzenál s možností vylepšení zbraní a také systém hodnocení hráčů, pomocí něhož si budeme odemykat nové herní vlastnosti.

Všechno to zní více než slibně. Hra vyjde v prvním kvartálu tohoto roku a bohužel minimálně ze začátku bude dostupná pouze pro zařízení s Tegrou 3. Nezbývá než doufat, že tato exkluzivita je pouze časová (jako tomu bylo u původního Shadowgun) a i majitelé ostatních zařízení se dočkají. Níže si můžete prohlédnout první dva obrázky ze hry, první trailer a video natočené přímo na stánku Madfinger Games, kde hra běží na Transformeru Prime.

 

Komentáře

Barv

Barv

14.1.2012 15:26

To vole, bomba, multiplayer! To mi na tom chybělo. A na rozdíl od třeba Modern Combat 3 běží Shadowgun na Galaxy Nexus neskutečně plynule.

Ale zas ta debilní Tegra exkluzivita. To jsou fakt…kolik jim za to můžou platit, že jim to stojí za to?

Neonik

Neonik

14.1.2012 15:34

Mě by spíš zajímalo jakej Gamepad je k tomu připojenej..:-)

Stalg

Stalg

14.1.2012 16:09

Gamepad jednoduše připojenej přez USB ne? ICS by to měl podporovat v základu i když nevim jak je to s androidem 3.2 a pak tu sou ještě hračky tohodle typu https://www.svetandroida.cz/ces-2012-pretransformujte-si-svuj-android-na-herni-konzoli-201201

Tomas

Tomas

14.1.2012 17:26

jen dva herni mody a 4 mapy? myslim si, ze s tim diru do sveta neudelaji, vsichni kdo hraji multiplayer strilecky zustanou radsi u modern combat, pokud ma byt pohled z 3. osoby tak 9mm.

Jean

Jean

14.1.2012 19:01

Super. Tahle hra je u tabletů alespoň pro mě jednoznačně No 1. Madfinger je nejlepší. Gameloft se může jít zahrabat. Podporu gamepadu nezná a navíc si nerozumí se spoustou zařízení. Ještě bych uvítal něco jako Kinect. Každý tablet má dnes přední kameru. Stačilo by do hry doplnit přístup ke kameře a ta by sledovala pohyb LED bodu (např. červeného) umístěného někde na kšiltu, brýlích atp. Tento snímaný pohyb LED diody bude synchronizován se zaměřovačem. Rychlo-kalibrace kříže na střed obrazu bude provedena po stisknutí ikony na displayi (dotykové ovládání) nebo tlačítka na gamepadu. Zaměřování popř. otáčení herní postavy bude pak bude řízeno pohybem hlavy hráče.

Neonik

Neonik

14.1.2012 21:49

S tou ledkou na kšiltovce to není zas tak špatnej nápad..:-D

// Zkoušel sem připojit Xbox Cotroller k GTA III a nic..:-(

NemoCZ

NemoCZ

14.1.2012 22:46

To není o penězích ale o plný podpoře od nvidie v podstatě zadarmo. Takže to vlastně je o penězích…

Jean

Jean

15.1.2012 9:19

Neonik: Zařízení to musí podporovat. Já mám Asus Transformera a kabelový Xbox controller chodí naprosto dokonale okamžitě po připojení a to i na ovládání pohybu ploch atd. U jiných modelů by měla být podpora v podobě nějakého emulátoru. Dají se stáhnout z Marketu .. stačí do vyhledávání zadat “gamepad”. Pokud je nativní podpora v zařízení může ten emulátor naopak dělat paseku a je třeba ho odinstalovat.

Jean

Jean

15.1.2012 9:22

Jinak.. Ten LED “bod” by měl v komplexu fungovat na principu tohoto “http://www.naturalpoint.com/smartnav/” .. LED bod jsem doplnil jen za účelem zpřesnění kalibrace při nižším osvětlení. Jinak.. jen jeden bod bude asi málo protože zde se musí nějak detekovat vzdálenost hráče od kamery a úhel otočení hlavy.

Ganimoth

Ganimoth

15.1.2012 16:06

Osobne podle letmeho pruletu kamery rekl, ze jde o gamepady od logitechu, pravdepodobne model F310.

RSS (komentáře k článku)