TOPlist

Známe ceny a datum zahájení prodeje telefonů Galaxy A51 a Galaxy A71

samsung galaxy a71 galaxy a51 ceny

Společnost Samsung představila v polovině prosince dva telefony z řady Galaxy A pro rok 2020. Konkrétně se jedná o modely Galaxy A51 a Galaxy A71 a my známe české ceny i datum zahájení prodeje. Řada Galaxy A vždy představovala prémiovější, nikoliv však vlajkové telefony, což potvrzuje také loňský Galaxy A70, který překvapil nejen čtečkou otisků prstů v displeji, ale také výkonným čipsetem či skvělým displejem.

Samsung Galaxy A51 je prvním telefonem z řady Galaxy Ax1, který společnost představila. Nabídne nejnovější Android 10, čtečku otisků prstů v displeji a také hned čtyři fotoaparáty. Přední stranu pokrývá 6,5″ 20 : 9 Infinity-O displej s Full HD + rozlišením, kterému nechybí výřez, který je zarovnán do středu. V něm se pak ukrývá 32 megapixelová selfie kamerka. Pod kapotou zde tiká čipset Exynos 9611, kterému sekunduje 6 GB operační paměti RAM. O výdrž se zde stará 4000 mAh baterie. Telefon je dostupný v černé, bílé a modré barevné variantě a maloobchodní doporučená cena činí 9 499 korun.

Vedle Galaxy A51 představil Samsung ještě jeden telefon podobné kategorie. Jedná se o Galaxy A71, který se oproti svému levnějšímu bratříčkovi v mnohém liší. Přední stranu zdobí trochu větší 6,7″ 20 :9 Infinity-O displej, který disponuje taktéž Full HD + rozlišením. Srdcem telefonu je zde výkonnější Qualcomm Snapdragon 730, kterému dopomáhá 6 či 8 GB RAM, dle zvolené paměťové varianty. Samozřejmostí je pak Android 10 a také poměrně velká baterie s kapacitou 4 500 mAh. Samsung Galaxy A71 zamíří na náš trh na začátku února a to v černé, modré a stříbrné barvě a zaplatíme za něj 11 999 korun.

Co říkáte na ceny Galaxy A51 a Galaxy A71?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)