TOPlist

Casio WSD-F20: chytré hodinky s Android Wear 2.0 pro drsňáky

casio-wsd-f20-ico

V loňském roce se výrobce hodinek Casio prezentoval modelem WSD-F10 s operačním systémem Android Wear 1.0. Robustní zařízení získalo takovou pozornost laické i odborné veřejnosti, že společnost v průběhu veletrhu CES 2017 oznámila nástupce. Novinka, označovaná jako Casio WSD-F20, hodlá zaujmout především dvěma klíčovými atributy: operačním systémem Android Wear 2.0 a podporou GPS.

Podle serveru Digital Trends mají hodinky Casio WSD-F20 sdílet s předchozím modelem celou řadu vlastností. Obě verze mají kovové tělo a na pravé straně tři tlačítka, nová varianta bude taktéž splňovat standard MIL-STD-801G. Mimo jiné by tedy hodinky měly fungovat při nízkém tlaku vzduchu, vysokých a nízkých teplotách, vydržet ponoření do vody až do hloubky 50 metrů, odolat teplotnímu šoku, dešti, vlhkosti, písku a prachu či vibracím při použití střelné zbraně.

Chytré hodinky Casio WSD-F20 Chytré hodinky Casio WSD-F20

Hodinky budou schopny nejen zjišťovat svou polohu prostřednictvím čipu GPS, ale usnadní také orientaci v prostoru, neboť mají používat mapová data od Mapbox. Mapy bude možné uložit offline, takže uživatel nebude odkázán na připojení k Internetu. Do mapových podkladů bude možné vkládat různé značky, poznámky a připomínky.

Častý problém dotekových displejů – zapatlání otisky prstů – řeší výrobce speciálním povlakem obrazovky, který by měl tento nepříjemný jev snížit na minimum. Obrazovka bude používat LCD panel s rozlišením 320 x 300 obrazových bodů a bude disponovat černobílým úsporným režimem pro delší výdrž baterie.

Nebudou chybět offline mapy Nebudou chybět offline mapy

Hodinky Casio WSD-F20 nebudou levné

Tři tlačítka na pravé straně hodinek umožňují přístup k oblíbeným aplikacím, funkcím a nástrojům, jako jsou výškoměr, barometr, kompas a další. Hodinky je možné použít pro sledování vybrané aktivity – například pěší turistiky, rybaření, jízdy na kole, zimních a vodních sportů.

Zahájení prodejů hodinek Casio WSD-F20 je plánováno na 21. duben, nicméně výrobce zatím neuvedl cenu, za kterou tento produkt bude nabízet. S ohledem na předpokládané parametry a zvučnou značku však nečekáme, že by byla nízká – server Android Police počítá s hranicí kolem 500 dolarů (asi 12 800 Kč). K dispozici bude oranžové a černé barevné provedení.

Pro majitele staršího modelu však máme dobrou zprávu: WSD-F10 by měly získat aktualizaci na Android Wear 2.0. Bohužel konkrétní termín není v tuto chvíli znám. Obecně se předpokládá, že po několika odkladech bude Android Wear 2.0 oficiálně k dispozici někdy v průběhu prvního čtvrtletí 2017.

Co na hodinky Casio WSD-F20 říkáte? Líbí se vám? Podělte se o své dojmy v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, digitaltrends.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)