Bude mít Samsung Galaxy S5 kovové tělo?

kovovy_s5

Patrně nikdo nepochybuje o tom, že příští vlajková loď Samsungu, které se nejspíše dočkáme v první polovině příštího roku, ponese název Galaxy S5. Stejně tak je téměř jisté, že v těchto chvílích již probíhá aktivní vývoj příštího “androidího krále”. V souvislosti s tím se objevují zvěsti, pověsti, ale i novinářské kachny. Před několika dny jsme se tak například dozvěděli, že jihokorejský výrobce hodlá použít 16Mpx snímač a systém optické stabilizace obrazu.

Další spekulace se ubírají jiným směrem – k designu, za který je Samsung poměrně často kritizován. Kromě toho, že nejvyšší modely v jeho nabídce mohou na někoho působit laciným dojmem, zaznívají časté výhrady, že přes širokou škálu modelů vypadají skoro všechny Samsungy stejně či velmi podobně. Je velmi pravděpodobné, že se Samsung rozhodne radikálně změnit design budoucí vlajkové lodi, která tak nejspíš dostane kovové tělo.

Bude mít Samsung Galaxy S5 kovové tělo? Bude mít Samsung Galaxy S5 kovové tělo?

Podle jihokorejského serveru ET News, který pravidelně poskytuje informace o společnostech z této země, už Samsung udělal vzor Galaxy S5, který odeslal do Vietnamu, kde by měla probíhat sériová výroba. Zpráva dále uvádí, že Samsung pracuje na kovovém krytu s velkou pečlivostí, aby neopakoval chyby telefonů jiných firem, jejichž držení v dlani bylo nepříjemné a kov zhoršil kvalitu signálu.

Samozřejmě je velkou otázkou, zda věřit takové zprávě – už jsme něco podobného slyšeli o Samsungu Galaxy Note II, Galaxy S III i Note III, ale nakonec přišel další “plasťák”. Pokud ale opravdu tělo Galaxy S5 bude z kovu, bude zajímavé sledovat, zda bude možná výměna baterie. Samsung je nyní jediným významným výrobcem mobilů, který tuto možnost nabízí a pro mnohé kupující je možnost vyměnit baterii důležitou konkurenční výhodou. Jak to ale nakonec bude, to se s jistotou dozvíme až na jaře příštího roku. Do té doby se můžete podívat na náš “mega-spekulativní” článek Koncepty Samsungu Galaxy S5: bude opravdu tak skvělý?.

Zdroje: 4PDA, Phandroid, SamMobile, ET News a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)