Méně zvědavý než Google vyhledávač: Vyšel sebevědomý Brave

Brave prohlížeč vyhledávač

Patříte mezi uživatele, kteří nehodlají s klidným srdcem akceptovat podmínky používání Google nástrojů a konkrétně jeho vyhledávač raději obcházejí obloukem kvůli sběru velkého množství dat? Shromažďování údajů třeba i z vyhledávání může být pro koncového uživatele často i velmi užitečné, ale proti zmíněnému odporu se nedá nic namítat. Každý má právo na soukromí a poohlédnutí po jiných nástrojích, které slibují menší “šmírování”. Jeden velmi zajímavý míří do světa právě teď. Jmenuje se Brave a jde o mobilní i webový vyhledávač, který se chlubí právě vysokou ochranou uživatelů a zachováním jejich anonymity.

Brave prohlížeč vyhledávač porovnání

Vyhledávač Brave je už nějakou dobu ve vývoji a teď pro něj nastala velká chvíle. V rámci beta programu byl vydán jak na vlastním webu, tak i ve formě mobilní aplikace. Při propagaci (na obrázku) se nezdráhá poukazovat na nedostatky svých konkurentů, z nichž největším “padouchem” má být právě Google. Součástí mobilní aplikace je rovnou i prohlížeč, který je případně ke stažení i pro desktop.

Brave Private Web Browser
Brave Private Web Browser

V tuto chvíli leží financování projektu na původních investorech, do budoucna se prý ale počítá se zobrazováním reklam. V nastavení vyhledávače se chystá přepínání jazyků. Uvidíme, jestli zde bude i čeština.

Jak moc vám záleží na soukromí při vyhledávání?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)