Průvodce lepší než člověk? Boston Dynamics představil robotického psa, dokáže provádět návštěvy po firmě lépe než člověk

Boston Dynamics
  • Firma Boston Dynamics předvedla robota, který slouží jako průvodce po areálu firmy
  • Je trénovaný systém na rozsáhlém souboru dat a na modelu GPT-4
  • Jedním z dalších praktických modelů je robot Atlas

O generativní umělé inteligenci pravděpodobně letos slyšíte na každém kroku. Jedním z nadcházejících revolucí v této oblasti a nejnovější úspěch firmy Boston Dynamics je inovativní robot, který provádí zákazníky a návštěvy po areálu firmy. Dokáže popisovat okolní objekty, interagovat s návštěvníky nebo dokonce jim odpovídat na otázky. Je trénovaný na velmi rozsáhlém datovém souboru modelu GPT-4 od OpenAI a je navržen k tomu, aby usnadňoval práci uživatelů, aby přebíral nebezpečné a složité úkoly a celkově zvýšil bezpečnost a produktivitu.

Making Chat (ro)Bots

Making Chat (ro)Bots

Generativní umělá inteligence začátkem roku bez nadsázky změnila způsob, jakým fungujeme na internetu. Je schopna studentům pomoci se studijními materiály, dokáže psát básně, generovat obrázky a to vše na základě uživatelských podnětů. Tento inovativní projekt byl spuštěn z důvodu zájmu o „Emergent Behavior,“ což je schopnost velkých AI systémů, jako jsou chatboty, provádět úkoly nebo reagovat na situace, které nejsou zahrnuty v datech, na kterých byly původně vyškoleny. Jinak řečeno, AI systémy jsou schopny vykazovat chování a reakce, které jsou nové a nebyly na ně předtím vyškoleni. V případě tohoto ,,psího“ robota průvodce to znamená, že může reagovat na různé otázky a situace návštěvníků, i když nebyl explicitně vyškolen na každou možnou situaci.

Boston Dynamics a jejich pokročilý roboti

Boston Dynamics je jedna z nejznámějších společností, specializujících se na robotiku a vývoj pokročilých robotů. Byla založena už v roce 1992 a díky více jak dvacetiletému působní hraje významnou roli v tomto oboru. Jedním z nejslavnějších kousků je například Atlas, o kterém jsme vám psali nedávno nebo také Stretch, který bude používán k vykládání nákladních aut a kontejnerů. Tyto výtvory už nám naznačují, že jde o společnost, která se zaměřuje na praktické využití robotů.

Hodil by se vám doma takový pomocník?

Zdroj: Windows Central, Boston Dynamics

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)