TOPlist

Vytvořte si vlastní zaváděcí animaci z obrázku GIF

boot_animace_ico

Jestliže jste rootli své zařízení s Androidem, pravděpodobně jste tak činili i z důvodu, abyste získali širší možnosti jeho konfigurace (v tomto směru je přeci jen Android podstatně otevřenější než konkurenční mobilní operační systémy). Jednou z oblastí, která se vám s právy roota otevře, je zaváděcí (nebo, chcete-li „bootovací“) animace – tedy zpravidla krátká animace, zobrazující se před startem OS. Nejčastěji se jedná o nějaké „self-promo“ výrobce zařízení, operačního systému, nebo alternativní ROMky. I tu je na Androidu možné změnit!

Vytvořte si vlastní zaváděcí animaci z obrázku GIF Vytvořte si vlastní zaváděcí animaci z obrázku GIF

Existuje řada aplikací, nabízejících sbírku zaváděcích animaci, které si několika kliknutími může uživatel stáhnout a nastavit. Nicméně možnosti byly až donedávna omezené jen na výběr autora takového programu. Co ale dělat v případě, kdy toužíte po originalitě tak moc, že si chcete nastavit vlastní animaci? Nyní existuje poměrně jednoduché řešení – jeden z uživatelů služby Reddit, vystupující zde pod přezdívkou eth0izzle, vytvořil webové stránky, umožňující uživatelům konvertovat jakýkoli obrázek ve formátu GIF (tedy i animovaný) do vlastní zaváděcí animace.

Na webu Gif2Boot najdete naprosto základní prezentaci, kde nastavíte rozlišení obrazovky svého telefonu či tabletu, přetažením nahrajete obrázek, zvolíte snímkovací frekvenci (pro zrychlení nebo zpomalení), případně nastavíte otočení. Výsledný soubor bootanimation.zip pak stáhnete a flashnete do zařízení, k čemuž lze použít některý z nástrojů pro změnu zaváděcí animace. Aplikace je v současné době pouze v alfa verzi, což znamená, že uživatelé mohou narazit na chyby při načítání zvláštně formátovaných GIFů.

Vaše zaváděcí animace může vypadat třeba takto Vaše zaváděcí animace může vypadat třeba takto

Získáte tak skutečně originální a vlastní „bootovací“ animaci, odpovídající vašemu stylu, vkusu a představám. Celý proces je přitom maximálně jednoduchý – kromě znalosti rozlišení, které najdete například v našem katalogu, a obrázku ve správném formátu nejsou po uživateli požadovány žádné další znalosti či dovednosti. Výsledek tak bude mít k dispozici během několika mála sekund. Pak už jen zbývá nahrát animaci do zařízení.

Zaváděcí animace je zpravidla krátká animace, zobrazující se před startem OS Zaváděcí animace je zpravidla krátká animace, zobrazující se před startem OS

Vybrané aplikace pro změnu zaváděcí animace (podotýkáme, že k této operaci jsou nezbytná oprávnění roota):

Samozřejmě nesmí chybět závěrečné varování, že manipulace se systémovými soubory může být potenciálně nebezpečná, takže byste měli být opatrní a přinejmenším před provedením udělat zálohu.

hlasovat tlacitko

Zdroje: Android Headlines, Reddit, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)