Google TIP: Udělejte si z YouTube videa GIF rychle a bez softwaru

youtube cover

Tato vychytávka vám sice pravděpodobně výrazně neulehčí život, přesto nás na tolik zaujala, že vám o ní musíme povědět. Kdo by neznal internetový portál YouTube.com, na kterém jsou uložena videa snad z každého koutu světa. Možná jste si někdy chtěli z přehrávaného videa vytvořit vtipný GIF, ale nechtěl se vám na to instalovat žádný další software.

gif bruce

Ve chvíli, kdy si zapamatujete tento jednoduchý trik, už žádnou aplikaci třetích stran nebudete potřebovat. Mezi “www.” a “youtube” stačí připsat “gif”. Jak to vypadá v praxi?

youtube gif

Samotné vytvoření GIFu je otázkou několika vteřin. Stačí si zvolit, od jaké vteřiny videa se má GIF vytvořit, a přidat jeho požadovanou délku. Nastavení by mohlo být podrobnější, ale jednoduchost je vykoupena tím, že nemusíte nic instalovat. Tato vychytávka nemá od YouTube oficiální podporu, takže se může stát, že jednou, až začne “video-serveru” vadit používání jeho trademarku cizí stránkou, zatne mu tipec.

welcome to the internet

Stránku jsme otestovali v prohlížečích Chrome a Safari. V druhém zmíněném se nám GIF nevytvořil.

GIF

Zdroj: GifYoutube.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)