Bonsai Blast – závislost na barevných kuličkách

No Image-01

Pár dní už přemýšlím, na jakou aplikaci napíšu další z našich minirecenzí. Mělo by to být něco praktického nebo spíš odpočinkového? Nakonec jsem zvolil hru Bonsai Blast od společnosti Glu Mobile, která stojí opravdu za to.

Bonsai Blast jsem si nainstaloval z Android marketu hned druhý den, co mi telefon v listopadu přistál v náručí a řekl bych, že co do času tráveného s jednotlivými aplikacemi je Bonsai Blast v těsném závěsu za prvním emailovým klientem. U přítelkyně pak Bonsai Blast vítězí na plné čáře a myslím, že vzájemné soutěžení v získaných bodových hodnoceních je milým zpestřením společných chvil :-).

O čem to je
Koncept hry nepřináší nic převratného – po definované dráze se v náhodném pořadí posouvají kuličky různých barev a vy máte za úkol ze své střelecké pozice (či střeleckých pozic) pomocí dotyku obrazovky pálit další kuličky a tvořit trojice (či větší N-tice) stejné barvy, které pak mizí. Zbavovat se kuliček samozřejmě musíte rychleji, než se řada dostane až do jámy na konci dráhy.

Bonusy a fíčury
Čím dále se prokousáváte jednotlivými levely, tím více je barev kuliček a tím obtížnější je také dráha či vaše střelecká pozice. Kromě doplňování trojiček (a možných comb – navazujících doplnění) nabízí hra škálu bonusů, které získáte sestřelením svítící kuličky a zde přichází ta vtipná část. Účinnost některých bonusů roste tím, že zatřepete telefonem. Pokud tedy hrajete Bonsai Blast např. v metru, asi nejednoho spolucestujícího řádně překvapíte (“tak mladej a už má Parkinsona” :-).

Herní módy
Hra disponuje 24 levely a dvěma herními módy (Adventure a Survival). První mód je ten méně záživný, zde se jen zbavíte předepsaného množství kuliček a otevřete si tím cestu k vyššímu levelu. Ve druhém módu ale nastává peklo v podobě zrychlování toku kuliček. Cílem je přežít co nejdelší čas a/nebo dosáhnout co nejvyššího počtu bodů. Body jsou za trojičky, za comba, za bonusy či za poklady, které jsou ukryté jen v některých levelech. Survival je to pravé pro soutěživé povahy.

Proč hrát BB na Androidu
Obdobu této hry jsem v různých podobách zkusil již na nejedné platformě, nicméně Bonsai Blast na Androidu mě uchvátil kombinací poutavého grafického provedení, příjemné hudby, intuitivního ovládání a především herního módu Survival, který vás udrží u hry na celé dny. Já sám hodnotím hru 5 hvězdičkami na pomyslné 5 bodové stupnici. Uživatelé v Android Marketu hodnotí 4.5 hvězdičky z 5 a hru stáhli ke dnešnímu dni již více než 50000x.

Odjinud
Na video, kde povídá (v angličtine) o hře Bonsai Blast Jacob Abrams z Glu Mobile, se můžete podívat na YouTube. Hra má své místečko také na wiki českého Android fóra.

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)