Majitelé vozů BMW už testují odemykání Android mobilem

BMW odemykání mobilem Android Samsung Google Pixel aplikace MyBMW UWB

Odemykání aut pomocí mobilních telefonů či nositelné elektroniky se posunulo na novou úroveň. Poté, co v loňském roce dostali tuto možnost majitelé některých vozidel BMW a současně uživatelé iPhonů a hodinek Apple Watch, nyní dostávají příležitost také uživatelé vybraných telefonů se systémem Android. A to rovněž v kombinaci s automobily zmíněné bavorské značky, konkrétně s modely s datem výroby od listopadu 2022. Časem se dostane i na starší.

Prostředníkem pro odemykání auta je v tomto případě aplikace My BMW, která je toho schopná v několika telefonech značek Samsung a Google Pixel. V případě korejské firmy je řeč o modelech Galaxy S23+, S23 Ultra, S22+, S22 Ultra, S21+, S21 Ultra, Z Fold4, Z Fold3 a Note20 Ultra. Nicméně jen v zemích, ve kterých funguje peněženka Samsung Wallet, takže zatím ne v ČR. V případě Google telefonů je řeč o modelech Pixel 7 Pro a Pixel 6 Pro. Společným jmenovatelem všech zmíněných zařízení je technologie UWB, přes kterou je odemykání řešeno.

My BMW
My BMW

Po aktivaci může Digital Key Plus fungovat jako náhrada fyzického klíče a funkci lze naprogramovat tak, aby například odemkla vozidlo, když se k němu majitel či řidič teprve blíží. Stejně tak ji lze naprogramovat na zamykání při odchodu od vozidla.

BMW tvrdí, že přesnost UWB zajišťuje, že “je prakticky vyloučeno riziko útoků na relé, kdy je rádiový signál rušen nebo zachycen”, takže se jedná o bezpečnou náhradu tradičních klíčů. Lze jej také nastavit tak, aby spolupracoval až s pěti dalšími uživateli s kompatibilními zařízeními se systémem iOS nebo Android, pokud stejné vozidlo používají i další uživatelé ve vaší domácnosti, takže si nemusíte klíče předávat.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak moc důvěřujete tomuto způsobu odemykání?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)