Blood and Glory: LEGEND – pokračování úspěšné gladiátorské hry

blod and glory featured

Glu Mobile vytvořili pokračování úspěšné gladiátorské hry Blood and Glory s názvem Legend. Kromě propracovanějšího vizuálního zpracování pro nás autoři nachystali pár dalších herních inovací.

bloodandglory

 

Pokračování Blood and Glory vás rozhodně dostane. Co se od minulého dílu nezměnilo, je herní mechanismus. Stále je to hra, ve které se „pouze“ seká a uhýbá nepřátelským útokům. Tento systém však funguje perfektně a má něco do sebe. Po určité chvíli hraní si uvědomíte, že se v úskocích a krytech neustále zlepšujete, což bude pro další postup ve hře poměrně zásadní. Jestliže jste první díl Blood and Glory nehráli, nemusíte zoufat. Legend totiž žádným způsobem na první díl nenavazuje. Nebylo by ani na co, protože příběhová linie u prvního dílu je nulová. Když jsem ale řekl, že nemusíte zoufat, nemyslel jsem to tak úplně doslova. Naučení se úhybům a celkovému principu hry totiž zpočátku není žádná legrace. Proto těch několik prohraných soubojů musíte přetrpět, chybami se člověk učí.

1

V Legend se tedy se svým gladiátorem vydáte na cestu napříč světem. Na mapě, což je zároveň i základní nabídka hry, jsou vyznačeny jednotlivé souboje, kterých se musíte zúčastnit, abyste se dostali dále. Vaši nepřátelé, napráskaní gladiátoři a obří monstra, jsou stále odolnější, mají silnější výzbroj a jejich útoky jsou čím dále více rafinovanější. Proto se dostáváme k otázce mikrotransakcí. Nebudu chodit kolem horké kaše a narovinu vám řeknu to, co se u systémů in-game plateb stává typickým. Chcete se dostat dále bez komplikací a bez nutnosti 50krát opakovat jednotlivé souboje? Zaplaťte si za předražené Glu zlaťáky a je po problémech. Ano, hra je zdarma, avšak ceny mikrotransakcí za jednotlivé předměty (či přímo zlaťáky) od Glu Mobile jsou opravdu přestřelené. V celkovém součtu za hru můžete klidně zaplatit i více než 200 Kč a to je na poměry Android her příliš. Na druhou stranu musím zmínit, že Legend lze hrát i bez mikrotransakcí, ale pořádně se zapotíte.

3

Základní novinkou proti prvnímu dílu této hry je tzv. Glorious Strike, což je speciální útok, díky kterému protivníka ochromíte a můžete mu pak zasadit několik bonusových úderů. Co vás ale rozhodně nepotěší je fakt, že někteří nepřátelé mají speciální útoky, kterým se nelze vyhnout. V tomto případě je jedinou variantou využít váš štít. Ten však nemusí být nabitý a to pro vás v danou chvíli znamená zásah.

5

 

Shrneme si tedy základní poznatky z této hry. Stáhnete si ji zdarma a budete slintat nad skvělou nenáročnou grafikou, povedeným hudebním doprovodem a zábavným systémem boje. Za stříbrné mince získané ze soubojů si nakoupíte výzbroj, která vám bude zhruba do poloviny hry stačit. Poté však začnou nastupovat nepřátelé tak silní, že vás zneškodní na 1, 2 rány. V ten okamžik buďto využijete mikrotransakcí a nakoupíte lepší výbavu, nebo se budete snažit protivníky zdolávat bez toho, aby vás zasáhli. Konečným řešením také může být odinstalování hry, kdy prostě přestanete hrát.

Přestali však kluci z populárního televizního seriálu South Park hrát World of Warcraft, protože byli neustále zabíjeni? Odpověď naleznete zde.

BLOOD & GLORY: LEGEND
BLOOD & GLORY: LEGEND

Video

Blood and Glory: Legend – ukázka ze hry

Blood and Glory: Legend - ukázka ze hry

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

awr

ETERNITY WARRIORS 2 konečně v Google Play

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později
No Image-01

Bonsai Blast – závislost na barevných kuličkách

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
ss-800-3-1

Eternity Warriors – rádi Diablo?

Zprávičky Milan Menšík Milan Menšík
1 min. uložit na později

Komentáře (15)