TOPlist

Death Dome – zajímavá řežba se skvělou grafikou od Glu

dead dome

Další, vcelku povedená hra od Glu Mobile je na světě. Pokud jste s hrami těchto vývojářů už někdy setkali tak jistě víte, že vydávají hry zdarma a často vás pak nutí k mikrotransakcím. Tato hra, Death Dome, není výjimkou. Zaujme vás post-apokalyptická atmosféra, moc pěkná grafika a zábavné souboje této hry natolik, abyste do ní investovali?

dead dome

Smrtící M-virus pohltil lidstvo a většinu obyvatel bez milosti usmrtil. Někteří však takové „štěstí“ neměli a zmutovali v nepěkně vypadající obludy. Dříve však ještě byli všichni infikování uvězněni v energetickém bio-poli kopulovitého tvaru (Death Dome). V roli hlavní hrdinky se tam vydáte, abyste jednou provždy ukončili éru smrtícího M-viru. Nepřátelé na vás už čekají a neberou si žádné servítky.

1

Bylo by vcelku nelogické zde nepřipomenout Blood and Glory, což je hra od Glu Mobile postavená na totožném principu, ovládání a herních mechanismech. Death Dome je tedy ve skutečnosti Blood and Glory s odlišným prostředím a lepší grafikou. Příjemným zpestřením jsou obří bossové, kteří vás čekají na konci každé kampaně. Stejně jako u Blood and Glory jsou souboje založené na správných úhybech nepřátelským útokům. Poté následují vaše gesta na displeji, díky kterým vytváříte útočné kombinace. Nepřátelé se neustále mění a s nimi i způsob jejich útoku. Tím zásadním krokem tedy bude nutnost poznat vaše nepřátele. Pokud se vám to povede, budete vědět, co můžete od koho čekat. Před každým levelem máte chvíli času na průzkum prostředí. Jediné, co budete dělat, je klikání na náhodně se objevující body na displeji, čímž získáváte peníze. Poté vám hra ohlásí, že se blíží nepřítel a v několika následujících vteřinách už proti vám stojí infikovaní.

3

Peníze nejsou k ničemu jinému, než k nakupování armorů, zbraní a dalších bonusů. Jako vždy zde máme stříbrné a zlaté Glu mince. Mikrotransakce jsou opět velmi předražené, ostatně jako vždycky a nemá cenu se tím nějak více dopodrobna zabývat. První a druhá kampaň je velmi zábavná, na konci se utkáte s bossy a nebudete nuceni do hry investovat. U třetí kampaně je tomu už bohužel jinak. Hra začne být tak složitá, že bez nákupu lepší výzbroje to prostě nepůjde. Zbraně a armory se ale nedají koupit za rozumnou cenu, ledaže je pro vás 650 Kč za zbraň přijatelná cena a to si ještě nemůžete být jisti, že vám tato zbraň postačí i v dalších kolech.

5

Death Dome je parádní hra. Disponuje výbornou grafikou, ozvučením a velmi hezky vypadajícími animacemi. Osobně však doporučuji hrát pouze první, druhou a kousíček třetí kampaně. Zní to sice legračně, ale do té doby vás hra bude rozhodně bavit. Poté už jen záleží na tom, jak plná je vaše peněženka.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)