TOPlist

LeafPic Gallery: Blesková galerie obrázků nejen pro SuperAMOLED

Galerie obrazku LeafPic Gallery-1

Nosíte v mobilním telefonu desítky nebo dokonce stovky obrázků a fotografií? Pak se vám bude hodit galerie obrázků LeafPic Gallery, která si s prohlížením obrázků poradí levou zadní, navíc přichází ve stylovém a moderním kabátku.

LeafPic Gallery – povedená galerie obrázků, která je stále ve vývoji

V první řadě je potřeba upozornit, že LeafPic Gallery je stále ve fázi testování. Může se tedy stát, že narazíte na drobné chyby, které budou časem opraveny. Zároveň se můžeme těšit podle tvůrců i na nové funkce. A nyní důležitá otázka – proč bychom vlastně měli v telefonu LeafPic Gallery chtít? V první řadě se jedná o aplikaci, která umožní velmi rychlé prohlížení obrázků v porovnání s Google Photos či jinou předinstalovanou aplikací.

Zároveň přichází s moderním a pohledným prostředím, které mohou uživatelé velice snadno upravovat. Majitelé telefonů se SuperAMOLED displejem ocení i tmavé téma, které ušetří baterii. No a v neposlední řadě je aplikace zdarma a open source, nemusíte se tedy bát žádné útraty ani reklam.

Rychlé načítání a vše potřebné po ruce

Galerie obrázků LeafPic Gallery je určena především pro běžné uživatele, kteří si v aplikaci obrázky prohlíží, třídí a případně sdílí. Žádné detailní úpravy či filtry aplikace nenabízí, ale v tom, co umí, je poctivá. I když jsme v redakčním telefonu měli stovky obrázků, jejich načítání je bleskové, a to i přesto, že jich je spousta focena kvalitním fotoaparátem s velkým rozlišením. Překreslování miniatur funguje spolehlivě a při prohlížení na nic nemusíme čekat.

Po ruce jsou přitom základní nástroje – řazení podle složek, prohlížení na celou obrazovku bez navigačních kláves, rychlý přístup k fotoaparátu, možnost ořezání, otočení, sdílení či přesun a kopírování do jiných složek. Oceňujeme i možnost ochrany složek heslem nebo vytvoření zástupce složek na plochu. Zkrátka základní funkce galerie obrázků, ale zároveň nic navíc.

Moderní a barevné prostředí

LeafPic Gallery sází i na svůj vzhled. Prostředí již od pohledu kráčí ve stylu Material Designu s moderní vysouvací lištou zleva. Tím ale tato galerie obrázků nekončí – v nastavení je možné měnit barvy a vzhled samotné aplikace. V první řadě je na výběr jedno ze tří témat, kde černé téma nese název Tmavé AMOLED. Jak již název napovídá, aplikace se zmocní černá barva a ušetří u telefonů s tímto displejem spousty energie.

Závěr – šikovná aplikace, která bude ještě lepší

Přestože je aplikace LeafPic Gallery teprve ve své testovací fázi, již nyní představuje šikovného pomocníka při prohlížení multimédií. Nabídne rychlé prohlížení obrázků a příjemný kabátek, který je navíc úplně zdarma i bez reklam. Nenabízí toho sice moc navíc, ale běžní uživatelé budou spokojeni.

A jak je na tom ve srovnání s velice oblíbenou aplikací QuickPic? V rychlosti obdobně a funkcemi se začíná přibližovat. Pádným argumentem pro výběr LeafPic Gallery může být fakt, že se jedná o open-source software. Současný majitel QuickPic, Cheetah Mobile, si totiž u uživatelů příliš sympatií nezískal. Tak či tak se vyplatí dát aplikaci LeafPic Gallery alespoň šanci.

LeafPic Gallery
LeafPic Gallery
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)