Chystá BlackBerry velkolepý návrat? Podívejte se na parádní telefon s QWERTY klávesnicí

návrat blackberry

Fanoušci telefonů BlackBerry se dost možná mohou začít radovat, jelikož se chystá velký návrat. Posledním telefonem této značky byl model BlackBerry KEY2, který byl ale představen v červenci roku 2018. Od té doby tedy společnost skoro tři roky nevydala ani jeden nový model. V srpnu 2020 navíc skončilo partnerství s TCL, aby o několik dní později vzniklo nové s OnwardMobility.

BlackBerry a velký návrat? Zřejmě ano!

Firma OnwardMobility již dříve potvrdila, že se dočkáme telefonu BlackBerry s podporou 5G sítí. Zároveň nám bylo slíbeno, že firma nebude ustupovat ze své filozofie a můžeme tak čekat ikonický design s fyzickou QWERTY klávesnicí. A zaměření? Samozřejmě soukromí a co největší produktivita. Šéf společnosti OnwardMobility Peter Franklin rovněž uvedl, že telefon nebude zaostávat ani ve fotoaparátech, které mají mít parametry dnešních vlajkových lodí.

BlackBerry a velký návrat

BlackBerry Key 3 5G introduction

BlackBerry Key 3 5G introduction

Máme k dispozici dokonce několik renderů, které má na svědomí Concept Creator. Ve videu se telefon jmenuje KEY3, ovšem zatím není jasné zda tento název firma použije. Spíše se přikláníme k názoru, že bude chtít odstartovat novou éru a vymyslí telefonu zcela nový název. Z videa je patrné, že rámečky okolo displeje budou velice tenké a samotný displej bude zakřivený. Líbí se nám také kombinace zlaté a černé barvy. Zajímavý koncept přinesl také web LetsGoDigital. Bohužel zatím nejsou známé žádné konkrétnější specifikace, ale telefonu bychom se měli dočkat ještě letos.

Dávají vám telefony BlackBerry smysl?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)