BlackBerry Messenger končí. Společnost chatovací aplikaci vypne na konci května

blackberry messenger konec

Jedná éra chatování se blíží ke konci. Kdysi hodně oblíbený Blacberry Messenger (BBM) končí 31. května. V krátkém příspěvku to oznámila společnost Emtek, která se chatovací službu starala. Je to škoda, protože ještě pár let dozadu šlo o oblíbenou chatovací službu s desítkami milionů uživatelů.

BlacBerry Messenger pro uživatele končí. Enterprise edice zůstává

Není to tak dávno, co se BlackBerry snažilo o znovuzrození BBM. A to takovým způsobem, že aplikaci společnost vydala na různé platformy, aby tak přilákala nové uživatele. A i když to byl chválihodný pokus, tak přišel pozdě, protože uživatele už si rozdělily jiné obrovské chatovací aplikace jako Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram a v Asii například WeChat.

Introducing BlackBerry Messenger

Introducing BlackBerry Messenger

Oficiální konec je naplánovan na 31. května. Od té doby již uživatelé nebudou mít přístup k samolepkám, emoji ikonám a dalším službám, které BlackBerry nabízelo. Zároveň společnost umožní vrácení peněz, pokud jste si něco koupili. Zároveň si můžete vaše zprávy exportovat a stáhnout.

Zajímavé je to, že se konec netýká BBMe, což je BlackBerry Messenger Enterprise. Jedná se o byznys verzi aplikace. Ta je nově dostupná i klasickým uživatelům. První rok je zdarma, poté za cenu 70 Kč na 6 měsíců používání.

BBM Enterprise
BBM Enterprise

Používali jste aplikaci BlackBerry Messenger?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)