Menu

BlackBerry Evolve X představení: Bezpečnost, velká baterie a Android Oreo

Společnost BlackBerry společně se společností Optiemus představila dva nové telefony BlackBerry Evolve a Evolve X. Optiemus má na starost výrobu těchto telefonů. Oba telefony sdílejí protáhle displeje, duální kamery, a velké baterie s kapacitou 4 000 mAh. Zároveň také fungují na poslední verzi Androidu Oreo. Jaké mají parametry?

BlackBerry Evolve X je Key2 bez hardwarové klávesnice

Nejprve zde máme vybavenější model, kde se o výkon stará čispet Snapdragon 660, který najdeme i v BlackBerry KeyTwo, paměť RAM má 6GB a dále má 64GB vnitřní paměti, která jde rozšířit pomocí microSD karet. Displej telefonu má velikost 5,99 palce a FullHD rozlišení. Poměr stran je 18:9. Čtečka otisků prstů se nachází na zadní straně, hned pod duálním fotoaparátem, který má 12 a 13 MPx. Přední selfie kamera má 16 MPx.

Take a step into the future and evolve with BlackBerry. Presenting BlackBerry Evolve and Evolve X.#YesItsABlackBerry #BlackBerryEvolve #EvolutionBeckons

Zveřejnil(a) BlackBerry Mobile India dne Čtvrtek 2. srpen 2018

 

Baterie se nabíjí přes USB-C, podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 3.0 i USB-PD. Nechybí dokonce ani bezdrátové nabíjení. Rovnou z krabice běží na Androidu 8.1 Oreo a také platformě DTEK, která zajišťuje zabezpečení telefonu. Do prodeje se v prvních státech dostává na konci srpna, a to za cenu 430 eur, v přepočtu tak 11 000 Kč.

blackberry evolve x

BlackBerry Evolve je levnější varianta s horším čipsetem

Základní model Evolve má čipset Snapdragon 450, který doplňuje 4GB paměť RAM a 64GB vnitřní paměti, rovněž jde rozšířit pomocí microSD karet. Na zadní straně najdeme rovněž duální fotoaparát, který má ale dvakrát 13 MPx a podporuje i HDR. Selfie kamera má 16 MPx. Čtečka otisků prstů také nechybí. Displej telefonu má velikost 5,99 palce a FullHD rozlišení. Poměr stran je 18:9. Tento telefon se začíná prodávat v půlce září, a to za cenu 315 eur, v přepočtu cca 8 000 Kč.

blackberry evolve

Jak se vám líbí nové BlackBerry telefony?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Tom_magnusek

Tomáš Magnusek 0

2.8.2018 20:52

Nechápu, že proinvestují peníze na to co už je tisíckrát na trhu. Mám Key2 a za nic bych nevyměnil, jenom to vytáhneš z kapsy a všichni se zajímají co to máš nebo ty máš Blackberry, toto je bez nápadu(identity)

MyNeck6

MyNeck6 0

3.8.2018 8:43

Za ty prachy můžu snapdragon 835 ( vím rok starý),
nebo 845 v xiaomi mi 8 takže za ty prachy ne. A @tomas Magnusek taky nechápu proč dělají něco takového , výjimečnost těchto telefonů byla v té klávesnici . ):

Viteck

Viteck 0

3.8.2018 13:57

Je to přeci jasné, nejde o to, kolik ekvivalentů je na trhu nebo co jiného za ty prachy mohu mít. Není to určeno pro nás !! Indie je miliardový trh a tam se najde velká díra. Nezapomínejme jak se prosadili v jihovýchodní Asii (Vietnam, Malajsie, Filipíny) i s tak starými modely jako byla Samoa s OS 7,1 a není to zas tak dlouho. BB a BBM obvzlášť tam skoro vede mezi “kecálky”. My si to můžeme jen prohlídnout. Pokud by to někdo poslal do Evropy, cena by byla podstatně jiná než jen obyčejný přepočet. S Passportem navěky :)

Uni

uni -216

5.8.2018 8:41

Redakce: BB to nepředstavil (ten btw pár lety telefony nedělá), představil to Optiemus, který má podobně jako TCL pronajatý brand. Orientuje se mi v těch telekomunikacích, když už děláte tenhle web…
A v podstatě nám to může být ukradený, jedna se o lokální indickou distribuci.

RSS (komentáře k článku)