BlackBerry Aurora oficiálně oznámen. Telefon míří do střední třídy

BlackBerry Aurora

Jak se předpokládalo, společnost BB Merah Putih, která vlastní licenci na výrobu a prodej BlackBerry telefonů v Indonésii, nyní oficiálně představila nový telefon Blackberry Aurora, který se zařazuje do střední třídy.

BlackBerry Aurora je první dual SIM telefon s ostružinou v logu

Při oznámení se představitelé společnosti BB Merah Putih chlubili, že se jedná o první BlackBerry telefon, který byl kompletně vyroben v Indonésii. Zajímavější ale je informace, že se jedná o první BlackBerry telefon, který podporuje dual SIM. Specifikace telefonu ničím nepřekvapí, hlavním plusem bude podpora SW od kanadské firmy i pro střední třídu.

blackberry aurora

O výkon se bude starat procesor Snapdragon 425, k němu se pak přidává 4 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti. První zklamání přichází u displeje, který má velikost 5,5“, ale tak trochu nepochopitelně jen HD rozlišení. Hlavní fotoaparát má 13 MPx, přední selfie kamerka pak 8 MPx. Baterie má kapacitu 3000 mAh.

Rovnou z krabice poběží telefon na Androidu 7 Nougat, telefon bude také dostávat pravidelné bezpečnostní aktualizace, jak je u BlackBerry telefonů zvykem. Dostupný bude ve třech barevných provedeních, prozatím jen v Indonésii. A to za cenu zhruba 260 dolarů, což dělá v přepočtu 6 600 Kč. To, jestli se telefon dostane i na jiné trhy, není zatím jasné.

Uvítali byste podobný BlackBerry telefon i v České republice?

Zdroj: gsmarena.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)