Bill Gates: AI může zničit Google. Závod možná vyhraje startup

Bill Gates Google Ai hrozba vyhledávání Bard

V oblastí umělé inteligence se momentálně v různých odvětvích dějí překotné změny téměř z hodiny na hodinu a velké i malé vývojářské týmy se předhánějí v tom, kdo AI aplikuje a využije dokonaleji, chytřeji, zajímavěji… a nejlépe ve scénáři s co nejvyšším ziskem. Jsme například svědky toho, jak se Google narychlo snaží mezi lidi dostat svého vyhledávacího asistenta Barda, protože mu jinak trochu ujíždí vlak. A jeho ujetí by mohlo být nejen pro Google skoro až smrtící. Tvrdí to mimo jiné i zakladatel Microsoftu Bill Gates.

“Ať už vyhraje závod personálních asistentů kdokoli, bude to velká věc. Už nikdy nepůjdete na vyhledávací stránky,” mimo jiné zmínil před několika dny slavný podnikatel na konferenci Goldman Sachs and SV Angel AI Forward 2023. Naráží tím na fakt, že nástroje jako ChatGPT jsou velmi efektivní v poskytování dostatečné (ale nikoli vždy extra kvalitní) odpovědi a uživatel pak nemá důvod hledat dál.

Tento rychle nastupující trend si pochopitelně uvědomují jak Google, tak třeba i Microsoft. Proto probíhá intenzivní závod o to, kdo bude mít lepší, přívětivější či efektivnější AI asistenci u vyhledávání. Google sází právě na asistenta Bard, Microsoft má díky podílu v projektu OpenAI integrovaný ChatGPT. Ale jsou tu i další hráči, kteří by mohli doposud neohroženým gigantům zatopit.

Bill Gates tipuje, že jsou šance 50:50, že tento závod vyhraje velká společnost, nebo naopak malý startup. “Byl bych zklamaný, kdyby to nebyl Microsoft. Ale udělalo na mě dojem několik startupů, včetně Inflection,” zmínil jednu ze služeb.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

S jakými AI nástroji už pracujete?

Zdroj: CNBC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)