Menu

Bezplatná navigace MapFactor Navigator 2.2 přináší 8 vylepšení

Bezplatná Navigace MapFactor Navigator (recenzovali jsme v květnu 2013) dostala aktualizaci na verzi 2.2. Uživatelé aplikace, která je dostupná zcela zdarma, se mohou těšit na osm novinek, zaměřujících se především na možnosti nastavení.

Na první novinku narazíte patrně méně často, nicméně pravděpodobně ji oceníte. Byla totiž změněna struktura nabídky pro nastavení aplikace, která by měla usnadnit orientaci a práci.

Další novinku najdete přímo na obrazovce navigace, když klepnete na spodní lištu s informacemi. Kromě nastavení ukazatelů můžete přidat další položky, které navigace zobrazuje během jízdy. Vedle obvyklé vzdálenosti, zbývajícího času a aktuální rychlosti lze v této oblasti zobrazovat:

 • nadmořskou výšku
 • počet satelitů
 • azimut
 • souřadnice
 • aktuální čas
 • GPS datum
 • GPS čas
 • vzdálenost vzdušnou čarou
 • předpokládaný čas příjezdu
 • čas do průjezdního bodu
 • vzdálenost do průjezdního bodu
 • dobu jízdy
 • ujetou vzdálenost
 • průměrnou rychlost

Položky spodního panelu lze přidávat, upravovat a odebírat dle libosti. V tomto směru se Navigator liší od většiny produktů, které buď zobrazují jen pevně dané informace, nebo si uživatel může zvolit, ale má k dispozici jen omezený počet pozic.

Třetí novinkou je samostatný hlasový výstup aplikace a možnost vlastního nastavení pro Navigator. Stranou bychom neměli nechat ani spíše kosmetické vylepšení, spočívající v možnosti změny barev mapy a navigační šipky. To koresponduje s jinak velmi širokými možnostmi nastavení barevných schémat map a celkového vzhledu navigace, které si uživatelé mohou nadefinovat prakticky přesně podle svých představ.

Novinkou předchozí verze je funkce Alternativní trasy – ty jsou však nabízeny jako prémiový balíček za 109 korun. Ve verzi 2.2 nabízí MapFactor Navigator také alternativní varianty pro nejkratší a nejlevnější trasy.

Zbývající tři novinky si projdeme v bodech:

 • vylepšené Bluetooth audio
 • jiná zlepšení stability
 • mnoho zdokonalení a oprav v hardwarovém kreslení mapy

Bezplatná navigace MapFactor Navigator 2.2 v Obchodě Play

Jak již zaznělo, MapFactor Navigator je v Obchodě Play k dispozici zdarma s mapovými podklady OpenStreetMap (OSM), za příplatek pak lze pořídit prémiové funkce či mapové podklady TomTom. Zatím si ho nainstalovalo více než deset milionů uživatelů a jeho průměrná známka je 4,5 z 5,0 možných. Patrně největšími výhodami této aplikace jsou široké možnosti nastavení, včetně profilů vozidel a fungování v offline režimu.

Bezplatná navigace MapFactor Navigator

Bezplatná navigace MapFactor Navigator

MapFactor GPS Navigation Maps
MapFactor GPS Navigation Maps

Jakou navigaci používáte vy? A jaké s ní máte zkušenosti? Pokud tu ideální aplikaci stále hledáte, doporučíme vám naše články SvětAndroida doporučuje: 6x nejlepší navigaceČtenáři doporučují: 8x nejlepší navigace. Právě v redakčním výběru skončil MapFactor Navigator na pěkném čtvrtém místě.

 

Komentáře

mikihans

z aplikace
24.9.2016 20:46

Ale i tak je po stránce grafiky 10 let zpátky

Jan Cicálek

24.9.2016 21:45

Na grafiku se vy*er, nejdůležitější je správná funkčnost!

jmenopriezvisko72

24.9.2016 21:48

Na to že je zdarma má spoustu funkcí, ale to UI, to je šílený :-)

plejtvak

z aplikace
25.9.2016 0:03

Není to špatná navigace, používám jí. Ale spolu s ní zkouším navigaci NA CESTY, a asi u ní zůstanu. Je přehlednější a celkově lepší.

Redmarx

Redmarx 0

25.9.2016 3:56

Ktera navigace je lepsi MapFactor nebo Locus?

Zdeněk Ondra

25.9.2016 7:15

Ja pouzivam iGO Primo a pro me nejlepsi.

Andysek

z aplikace
25.9.2016 10:09

Redmarx: Po mnoha omylech jedině Waze

Tomd

Tomd 0

z aplikace
25.9.2016 10:42

Redmarx: Waze

churli

z aplikace
25.9.2016 10:50

Waze

Tidkiuni

tidkiuni 1

25.9.2016 12:49

Pokud jsem v ČR av oblastech kde je internet tak používám Waze, to je jasné.

Pokud jsem bez internetu, nebo v blízkosti hranic, v zahraničí, tak jedině placený Mapfactor, mám koupený balíček mega, tedy všechno, včetně náhradních tras a i funkce zdarma jsou perfektní a dostačující.

Mám staženou mapu celé Evropy a zabere mi ze 128GB karty asi 5,5GB. Takže pohoda.

Pokud si pravidelně stahujete aktualizace map tak na 100% vás přivede kam potřebujete. Grafika je naprosto v pohodě, jednoduchá a přehledná.

Pepik31

25.9.2016 13:05

používám BE-ON-ROAD, zdarma, čísla popisná, přehledná zatím vždy dovedla tam kam měla

Red74cze

RedRose 4

25.9.2016 17:11

dlouho jsem pouzival iGO… na androidu dlouho Sygic nebo Navigon…
zkousel jsem spoustu navigaci zdarma a ted uz delsi cas pouzivam MapFactor a jsem naprosto spokojen… pro moje potreby idealni…

Silversnake

Silversnake 0

25.9.2016 22:49

Nepoužívám, ale mohl bych, pokud umí např 15 průjezdních bodů a když je zadám, tak aby mi optimalizoval trasu…. která navi to umí? :)…..

LUF47

25.9.2016 23:45

Proč nepoužíváte google mapy? Používal jsem MapFactor Navigator a nedávno jsem přešel na google když umožnil stahovat offline mapy. Mám nějaká předplacená data od Vodafonu , po vyčerpání se zpomalí ale i to stačí že si k mapě dotáhne rychlost provozu na úsecích a podle toho naviguje. Ten nenabízí alternativní trasy ale jen jednu, tu nejrychlejší a používám to i na známých cestách. Umí se vyhnout zácpě na dálnici atp. MapFactor je dobrý v tom, že upozorňuje na pevné radary na rychlost a červenou.

RSS (komentáře k článku)