Bezkontaktní platby skrze Visa contactless payment už i na Androidu 4.3

promo

Bezkontaktní platby snad není třeba nikterak hlouběji představovat. V poslední době se tato možnost placení přenesla i do mobilních zařízení vybavených NFC technologií. Česká republika je v tomto ohledu světovou velmocí, bezkontaktně lze platit téměř v každém větším i menším obchodě. Aplikace pro možnost platit skrze NFC prozatím vydaly banky GE Money Bank a Komerční Banka.

promo

Druhá varianta, tedy ta od Komerční Banky, používá aplikaci Visa contactless payment. Ta se však potýká s mnohými problémy prakticky již od počátku své existence. V první řadě podporuje pouze velmi omezený počet mobilních zařízení. Ten největší problém však nastává ve chvíli, kdy výrobce mobilního zařízení, ve většině případů Samsung, vydá aktualizaci firmwaru, která způsobí nefunkčnost aplikace. Pro opětovné zprovoznění si uživatelé musí počkat na novou verzi platební aplikace, což může mnohdy trvat i mnoho týdnů.

Pokud vlastníte Samsung Galaxy S3, Galaxy S4, Note 2 či Note 3, tak asi víte, o čem mluvíme. Platební aplikace na novém Androidu 4.3 Jelly Bean jednoduše nefungovala. Nyní se zdá, že se všem uživatelům blýská na lepší časy. Vyšla totiž aktualizovaná verze, která nyní podporuje i novější verze systému Android. Proto neváhejte a aktualizujte z tohoto odkazu.

Využíváte svůj mobilní telefon k bezkontaktním platbám?

Zdroj: Kartavmobilu.cz

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek