Nová betaverze Androidu Q nabízí zajímavé novinky. Na co se můžeme těšit?

Android Q betaverze odemykani oblicejem

Přibližně před měsícem jsme se dočkali mnoha novinek ve třetí betaverzi systému Android Q. Google dnes uvolnil v pořadí již čtvrtou vývojářskou betaverzi systému, která přináší spoustu novinek, mezi něž patří i odemykání obličejem. To má sloužit podobně jako je tomu u konkurenčního Face ID k odemykání telefonu, přihlášení k aplikacím nebo provádění plateb pomocí Android Pay.

Dočkáme se pokročilého rozpoznávání obličeje?

Hlavním důvodem, proč se Google rozhodl k takovému kroku se zdá být implementace hardwarové čtečky obličeje do nových Pixelů 4, která by měla být přibližně na úrovni Face ID od Applu. Odemykání pomocí čtečky obličeje není u Android telefonů žádnou novinkou, ovšem hlavním neduhem již existujících telefonů s touto technologií se zdá být fakt, že si výrobci musí budovat vlastní softwarovou podporu. To způsobuje ne vždy úplně stoprocentní výsledky. Pokud tak budou chtít tuto novinku v Android Q využít i ostatní Android telefony, budou muset disponovat pokročilejší a bezpečnější technologií. Selfie kamerka, která dokáže vytvořit pouze 2D obraz stačit nebude.

Android Q Beta 4 is Out! – What’s New?

Android Q Beta 4 is Out! - What's New?

Smart Stay na všech zařízeních s podporou Android Q

Další novinkou je funkce, která se ztotožňuje s již existující funkcí Smart Stay od Samsungu. Ta pomocí sledování pohybu očí vnímá, že se na telefon díváte a zabraňuje displeji v jeho ztmavení či úplnému zhasnutí. Tato funkce by měla být na rozdíl od rozpoznávání obličeje dostupná i na starších Android zařízeních, které budou podporovat Android Q.

Zlepšila se samozřejmě také celková stabilita a bezpečnost systému. Google by měl finální verzi Android Q vypustit během září letošního roku. Pokud máte podporované zařízení, můžete si čtvrtou betaverzi stáhnout.

Těšíte se na nový Android Q?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)