Benchmark odhalil výkon Samsungu Galaxy S21. V Evropě bychom se měli dočkat výkonnější verze

benchmark samsung galaxy s20

Představení nových vlajkových modelů od Samsungu se očekává již v lednu. Není tak velkým překvapením, že již nyní se začínají objevovat spekulace a úniky informací. Design telefonu byl poodhalen a nyní se na světlo světa dostal i benchmark Galaxy S21, který ukazuje výkon Snapdragonu 875. Tedy verze, která se bude prodávat hlavně v USA a několika dalších vybraných státech. Většina světa by měla obdržet verzi s Exynosem 2100, která má být více než schopnou konkurencí.

Benchmark Samsung Galaxy S21 odhalil výkon CPU

Výsledky pochází z benchmark aplikace Geekbench, která se zaměřuje na CPU. V Single Core získal telefon Galaxy S21 celkem 1120 bodů. V Multi Core pak 3319 bodů. Pro srovnání přinášíme ještě iPhone 12, který má v Single Core 1583 bodů a v Multi Core 3932. Pokud se zaměříme na již vydané Android zařízení, tak nejlépe je na tom OnePlus 8, které má v Single Core 888 bodů a v Multi Core 3222 bodů.

benchmark samsung galaxy s21 snapdragon 875

Co se týče Exynos čipsetů, tak poslední roky byly dost bídné. Oproti konkurenci zaostávaly jak ve výkonu, tak i v náročnosti na baterii a není se čemu divit, že evropští uživatelé Samsung Galaxy S telefonů byli nespokojeni, když za stejnou cenu dostávali horší čipset. V roce 2021 se to však má změnit. Spekulace hovoří o tom, že Exynos 2100 se bude v Multi Core blížit k hodnotám kolem 4000 bodů, čímž se má vyrovnat čipsetu Apple A14, který nalezneme v iPhonech 12. Hlavně však má překonat Snapdragon 875.

snapdragon 875 vs exynos 2100 takt

Důvod tohoto nárůstu u Exynosu je prostý. Samsung se zbavil své vlastní architektury Moongoose a místo ní využívá identickou architekturu jako Qualcomm.  Akorát s jedním poměrně velkým rozdílem – všechna jádra budou mít vyšší takt, jak můžete vidět i výše. Samozřejmě jedná se pouze o jednu část „skládačky“ s názvem čipset. Obzvlášť se musí brát ohled na to, že s vyšším taktem se čipset více zahřívá a může dojít k tzv. throttlingu a při náročném používání se může výkon snížit.

Snapdragon 875 bude mít pravděpodobně navrch u grafického čipu, protože Samsung bude u Exynosu stále využívat čip Mali, který se nevyrovná Adrenu u Snapdragonu. Na výsledek spolupráce Samsungu s AMD si budeme muset počkat minimálně do druhé poloviny roku 2021. Poté už bychom snad mohli vidět Exynos čipset, který je vybaven grafickým čipem od AMD.

Co říkáte na výsledky Snapdragonu 875 v Samsung Galaxy S21?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)