Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear – úplně nový datadisk zamíří i na Android

baldurs gate

Baldur’s Gate je legendární RPG hra, jejíž první i druhý díl se mnoho let po vydání původních PC her podíval také na zařízení s Androidem. Bohužel se tato legenda nikdy nedočkala plánovaného třetího pokračování a Black Isle Studios, stojící za původními hrami definitivně ukončilo svou činnost. Nyní však mají fanoušci této herní série důvod k pořádné radosti, po neuvěřitelných 17 letech od vydání prvního dílu totiž dorazí zbrusu nový datadisk nesoucí název Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear.

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear – Expansion Announcement Trailer

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear - Expansion Announcement Trailer

Děj je v tomto případě zasazen mezi události z prvního a druhého dílu a točí se okolo křížové výpravy, která pochoduje na sever a po cestě rekrutuje vojáky proti jejich vůli, zabavuje zásoby a narušuje obchod po celém Sword Coast. Výpravu vede válečnice jménem Shining Lady, která by mohla být, stejně jako vaše postava, potomkem boha avšak je celá zahalena tajemstvím a na vás bude toto tajemství odkrýt a postavit se ji v ruinách hradu Dragonspear.

Počítat můžete nejen s novým příběhem ale také novými předměty, lokacemi, protivníky i spojenci. Siedge of Dragonspear s sebou přinese také jedno nové hratelné povolání – šamana. O chystaných novinkách se můžete dočíst na oficiálních stránkách hry. Za vývojem samostatně hratelného datadisku stojí vývojáři ze studia Beamdog, kteří již mají na svém kontě právě předělávky původních her Baldur’s Gate s přídomkem Enhanced Edition. Hra bude opět postavena na Infinity Enginu díky čemuž by měla zůstat nezměněna jak grafika, tak i ovládání a celková hratelnost. Vývojáři slibují, že nový Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear přinese hráčům 25 hodin zábavy.

Baldur’s Gate Siege of Dragonspear

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear výjde nejdříve na PC, MAC a Linux, po čase bychom se však měli dočkat také verze pro Android. Chybět pak nebude ani multiplayer pro až 6 hráčů a to napříč platformami. Přesné datum vydání ani cenu však bohužel zatím neznáme.

Těšíte se na chystanou hru Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear?

 

Zdroj: AndroidAuthority.comSiegeofDragonspear.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)