Baldur’s Gate II – pokračování legendární RPG hry dorazilo na Android

Baldurs Gate II titul

Příznivci klasických RPG her z přelomu tisíciletí mají důvod k radosti. Na Google Play se totiž objevil druhý díl legendární RPG hry Baldur’s Gate. Stejně jako u prvního dílu, i v případě Baldur’s Gate II: Enhanced Edition se jedná o remasterovaný port původní PC hry uzpůsobený k ovládání za pomoci dotykového displeje. A také v případě Baldur’s Gate II se můžete spolehnout na desítky hodin herního času, okořeněného poutavým příběhem. Sami si pak můžete zvolit, zda se z vaší postavy stane hrdina nebo naopak monstrum. Jako v každém pořádném RPG, ani zde nesmí chybět možnost volby rasy vaší postavy, jako například člověk, elf, trpaslík, ork atd., či povolání – válečník, mág, hraničář, druid a jiné.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition Launch Trailer

Baldur's Gate II: Enhanced Edition Launch Trailer

Jistou zárukou kvalitního zpracování je také fakt, že port má na svědomí vývojářské studio Beamdog, jenž stojí také za velmi povedenými porty prvního dílu Baldur’s Gate a neméně legendárního RPG Icewind Dale. Ve hře jsou vedle základní kampaně rovněž obsažena rozšíření Throne of Bhaal a The Black Pits II.

Hru si již nyní můžete stáhnout z Obchodu Play, a to za 182Kč. Při této ceně za hru samotnou může leckoho překvapit přítomnost mikrotransakcí, ty jsou zde však přítomny vyloženě jen jako doplněk a nijak zásadně neovlivňují hratelnost.

Baldur's Gate II: Enhanced Ed.
Baldur's Gate II: Enhanced Ed.

Hráli jste hru Baldur’s Gate již na PC? Dáte šanci jejímu portu pro Android?

Zdroj: AndroidCommunity.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)